1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wpadł z papierosami bez akcyzy

OlsztynWpadł z papierosami bez akcyzy

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli ponad 820 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Podczas działań zatrzymano Rafała B., 34-letniego mieszkańca Olsztyna, który kontrabandę przywiózł z rejonu przygranicznego do swojego garażu.

reklama

W piątek (1.08) wieczorem funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie na jednym z olsztyńskich osiedli zaczęli obserwować dom Rafała B. Policjanci mieli informacje, że 34-latek. może przewozić i przechowywać w swoim domu papierosy bez akcyzy. Po kilku godzinach obserwacji policjanci zauważyli mężczyznę, który  wrócił swoim motocyklem z rejonu przygranicznego z Rosją. Funkcjonariusze zatrzymali zaskoczonego olsztynianina. Przeszukali jego samochód, garaż i dom. Łącznie znaleźli 827 nielegalnych paczek papierosów różnych marek.

Znanemu już olsztyńskiej policji Rafałowi B. został przedstawiony zarzut posiadania papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. W tym przypadku strata Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia akcyzy wyniosła ponad 12 tyś zł. Sprawca przyznał się do popełnienia przestępstwa. Policjanci ponadto dokonali tymczasowego zajęcia mienia w kwocie 2000 zł .

reklama

Kodeks Karny Skarbowy za przestępstwo, którego dopuścił się Rafał B. przewiduje karę grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te
kary łącznie.

red

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne