fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Wyszedł po bułki i wpadł w ręce policji

reklama

Jego kolegów policjanci zatrzymali już w grudniu. Wojciech P. przed olsztyńską policją uciekł do Trójmiasta. Został zatrzymany pod piekarnią. 

Zdjęcie jest ilustracją do artykułu
Zdjęcie jest ilustracją do artykułu

Olsztyńscy policjanci ustalili miejsce ukrywania Wojciecha P., który podejrzany jest o liczne kradzieże z włamaniem do sklepów spożywczo–monopolowych na terenie Olsztyna. Do przestępstw dochodziło od września do grudnia ubiegłego roku. 25-latek czyny te popełniał wspólnie z zatrzymanymi wcześniej Kompanami.

We wtorek (18.03) funkcjonariusze zatrzymali Wojciecha P. w Gdyni, gdy szedł do piekarni. Wczoraj 25-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Łącznie mieszkaniec Olsztyna przyznał się do 11 kradzieży z włamaniem. Mężczyzna był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa. W więzieniu spędził 9 miesięcy. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w tym przypadku Wojciecha P. kara może być wyższa, ponieważ działał w warunkach tzw. „recydywy” .

Czytaj też:  Miał 3 promile i wózek pełny alkoholu. Coś jednak poszło nie tak
reklama

Przypomnijmy – w wrześniu i październiku 2013 roku trzech zamaskowanych sprawców ukradło papierosy i alkohol o łącznej wartości 50000 złotych. Za każdym razem działali w ten sam sposób. Przez wybitą wcześniej szybę wchodzili do sklepów. Wynosili później wybrane przez siebie towary.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama