5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Zostań Tutorem i pomóż najmłodszym!

OlsztynZostań Tutorem i pomóż najmłodszym!

Właśnie dzięki Tobie konkretne dziecko może nabrać pewności siebie, podciągnąć się w nauce i znaleźć motywację do dalszej pracy. Czy to nie wspaniałe uczucie? Zostań Tutorem i pomóż dzieciom z Olsztyna!

reklama

Akademia Przyszłości to ogólnopolski program, który pomaga dzieciom będącym w trudnej sytuacji, które mimo młodego wieku mają za sobą trudne historie i potrzebują nie tyle rzeczy – co drugiego człowieka. Kogoś, kto w nie uwierzy i nauczy wygrywać. W Akademii kimś taki jest Tutor – wolontariusz, który regularnie spotyka się z dzieckiem i pracuje w ramach wypracowanej i sprawdzonej metodologii – tzw. Systemu Motywatorów Zmiany. Przez cały rok dziecko pod okiem wolontariusza uczy się jak dostrzegać sukcesy – te małe i większe, które wpisuje do Indeksu Sukcesów.

Każda edycja kończy się Galą Sukcesów, podczas której wszyscy podopieczni Akademii spotykają się, by wspólnie świętować swoje zwycięstwa. Akademia rozpoczyna w tym roku swoją XII edycję, jednakże w Olsztynie odbędzie się ona po raz drugi. Z tego też powodu poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby wspomóc naszą pracę nad budowaniem w dzieciach poczucia własnej wartości oraz zdolności do odkrywania swoich mocnych stron i rozwijania ich.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Wiosna, które koordynuje także jeszcze jeden program ogólnopolski jakim jest Szlachetna Paczka.
Zgłoszeń można dokonywać na stronie: www.zostantutorem.pl.
Sa­mo dos­trzeżenie prob­le­mu nie jest trud­ne. Znalezienie rozwiązania jest prawdziwym wyzwaniem.
Wciąż nie wiesz, czy jesteś gotowy zasilić szeregi Tutorów? Przypomnij sobie własne dzieciństwo i ludzi, dzięki którym jesteś tym, kim jesteś, masz takie, a nie inne pasje, cele i światopogląd. Teraz Ty możesz mieć wpływ na rozwój – podobnego do Ciebie sprzed kilku lat – młodego człowieka.
Szczegóły znajdziesz na Facebooku Akademia Przyszłości w Olsztynie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia