fbpx
12 C
Olsztyn
niedziela, 24 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rolnicy klną, bo bobry sieją coraz większe spustoszenie! [GALERIA]

GalerieRolnicy klną, bo bobry sieją coraz większe spustoszenie!

– Wznoszą tamy i zalewają nam pola – mówi pan Edward, rolnik z województwa warmińsko-mazurskiego. – Jak w takiej sytuacji mówić o jakichkolwiek plonach? 

reklama

Populacja bobrów stale wzrasta. Bezwątpienia pomaga im to, że są pod ochroną i nie można na nie polować. W naturze nie mają żadnego wroga, który mógłby wpłynąć choć trochę na zmniejszenie ich ilości. Zwiększająca się liczba tych osobników powoduje coraz większe szkody w naszym regionie.

Wznoszone przez bobry tamy przyczyniają się do wypiętrzania się wody, a to z kolei skutkuje zalaniem pola uprawnego. Niestety, wskutek aktywności tych zwierząt zniszczeniu ulegają drzewa, drogi, uprawy, a nawet zabudowania oddalone od głównych siedzib ludzkich, a położone bliżej strumieni.

reklama

– Nie ma drzewa, którego by nie powaliły, nie ma na nie rady, bo są pod ochroną – mówi pan Edward. – Jedyne na co może liczyć chłop, to rekompensaty za szkody wyrządzone przez te wyrośnięte gryzonie.

Jak informuje Radio Olsztyn, w 2011 r. straty spowodowane aktywnością bobrów wyniosły ponad 2mln zł, a w ciągu dwóch następnych lat ta kwota wzrosła dwukrotnie. Odszkodowania wypłaca Skarb Państwa.

reklama

Rolnicy klną, bo bobry sieją coraz większe spustoszenie! [GALERIA] Galerie, Olsztyn, Wiadomości

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia