fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Wojewoda: w regionie jest spokojnie, jesteśmy też gotowi na przyjęcie uchodźców ukraińskich

reklama

W związku z sytuacją na Ukrainie na prośbę premiera wojewoda dokonał przeglądu procedur, rezerw i zasobów w naszym województwie. I podkreśla: – jest spokojnie, nie ma żadnych incydentów.

Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski, dokonał przeglądu służb m.in straży pożarnej, policji, służby celnej, straż miejskich, straży granicznej i innych służb ratowniczych.

– Wszystkie służby odpowiedziały, że są przygotowane do pełnienia swoich obowiązków w razie różnych sytuacji, które mogą nastąpić – mówił wojewoda. – Dodatkowo jesteśmy przygotowani do przyjęcia ewentualnych uchodźców z Ukrainy. Na Warmii i Mazurach mamy około trzy tysiące miejsc w byłych internatach i ośrodkach wczasowych. Jestem przekonany, tak samo jak premier, że działania międzynarodowe doprowadzą do pokojowego rozwiązania konfliktu na linii Moskwa – Kijów.

Czytaj też:  Rozbudowa linii tramwajowej. Zmiany na ul. Krasickiego i al. Piłsudskiego
reklama

Wojewoda podkreśla, że sytuacja w regionie jest stabilna i  „nie ma w naszym regionie podstaw do niepokojów”.

– Ruch na granicy odbywa się normalnie, a nawet się zwiększa – dodaje wojewoda. – Nieprawdą jest także fakt, że prowadzone są działania, zmierzające do zamknięcia na jakiś czas granicy. To kłamstwo.

Wojewoda dodał także, że 26 marca spotka się z gubernatorem obwodu kaliningradzkiego na granicy rosyjsko-polskiej.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama