fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Odszkodowanie dla celniczki za mobbing w urzędzie

OlsztynOdszkodowanie dla celniczki za mobbing w urzędzie

Sąd uznał zarzuty celniczki, która oskarżyła olsztyńską Izbę Celną o mobbing. Skarb Państwa po uprawomocnieniu wyroku będzie musiał wypłacić kobiecie około 45 tysięcy złotych. 

reklama

Pięć lat temu jedna z celniczek przeprowadziła ankietę na przejściu granicznym, z której wynikało, że dochodzi tam do nieprawidłowości, które mogły prowadzić do przemytu nieoclonych towarów. Kobieta z problemem zgłosiła się do dyrektora olsztyńskiej Izby Celnej. To był początek jej problemów. Od tego momentu szykanowano ją i utrudniano wykonywanie obowiązków. Próbowano ją również zwolnić. Celniczka ostatecznie sama odeszła z pracy.

Sąd wyznaczył odszkodowanie dla celniczki, która była nękana w pracy. Kobieta była szefową komórki audytu wewnętrznego.

reklama

5 lat temu przeprowadziła na jednym z przejść granicznych ankietę, z której wynikało, że na przejściu może dochodzić do przymykania oczu na przemyt. Z wynikami ankiety poszła do szefa olsztyńskiej Izby Celnej i – jak twierdziła podczas sądowego procesu – właśnie po tym zaczęło się m.in.: utrudnianie wykonywania obowiązków służbowych, a w efekcie – brak możliwości zrealizowania zadań wyznaczanych komórce audytu. Próbowano także zwolnić ją z pracy, ale ostatecznie sama odeszła.

W tej sprawie zapadł w środę wyrok, który uznaje roszczenia celniczki i nakazuje wypłatę odszkodowania w wysokości 31 tysięcy złotych (z odsetkami będzie to około 45 tysięcy złotych). Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

reklama

KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia