22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Rzecznik Praw Obywatelskich zawiesza działalność punktu w Olsztynie

OlsztynRzecznik Praw Obywatelskich zawiesza działalność punktu w Olsztynie

Po ponad trzech latach funkcjonowania Rzecznik Praw Obywatelskich podjął decyzję o zawieszeniu działalności Punktu Przyjęć Interesantów, który mieścił się w olsztyńskim starostwie. Jako powód podaje ograniczenie budżetu i nałożenie nowych zadań ustawowych.

reklama

Ostatni z comiesięcznych dyżurów Punktu Przyjęć Interesantów RPO odbył się w środę 11 marca. Z pisma, które dotarło do Starostwa Powiatowego w Olsztynie wynika, że punkt w Olsztynie nie jest likwidowany, tylko zawiesza swoją działalność. Irena Lipowicz, Rzecznik Praw Obywatelskich daje nadzieję na jego ponowne uruchomienie.

– Jeśli tylko pojawią się możliwości budżetowe w trybie pilnym rozważę ponowne otwarcie punktu w Olsztynie – zapowiada w swoim piśmie Irena Lipowicz.

reklama

 Obok punktu przyjęć w Olsztynie RPO zawiesił też funkcjonowanie podobnych jednostek w Kielcach, Krakowie i Wałbrzychu. Głównym powodem takiej decyzji jest ograniczenie budżetu oraz nałożenie nowych zadań ustawowych na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich.

Punkt Przyjęć Interesantów RPO w Olsztynie rozpoczął funkcjonowanie z inicjatywy władz powiatu w grudniu 2010 roku. Interesantów przyjmowali pracownicy Biura Pełnomocnika Terenowego w Gdańsku BRPO. Udzielali pomocy m.in. w zakresie prawa karnego, zabezpieczenia społecznego (emerytury, renty, pomoc społeczna i prawo pracy), prawa cywilnego i gospodarki nieruchomościami.

 – Dyżury cieszyły się dużą popularnością mieszkańców Olsztyna, ale i całego regionu – mówi Hanna Machela, p.o. dyrektora Wydziału Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich olsztyńskiego starostwa.

reklama

W piśmie adresowanym do starosty olsztyńskiego Irena Lipowicz podziękowała też wszystkim osobom ze Starostwa Powiatowego w Olsztynie, które wsparły działanie Punktu przyjęć Interesantów w Olsztynie i angażowały się w jego promocję.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane