5 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Powstaną olsztyńskie planty

OlsztynPowstaną olsztyńskie planty

Po otwarciu Parku Centralnego i kolejnej części Parku Podzamcze przyszedł czas na przygotowania do rewitalizacji olsztyńskich plant, które będą znajdować się przy powstającym Centrum Św. Jakuba.

reklama

Naturalnym połączeniem parków Centralnego i Podzamcze są tereny bezpośrednio sąsiadujące z murami okalającymi Katedrę Św. Jakuba oraz nowy Dom Pielgrzyma czyli olsztyńskie planty. Ich powstanie jest możliwe dzięki całkowitej rewitalizacji mostu Św. Jakuba. Do końca lipca czekamy na oferty na wykonanie projektu budowlanego i wykonawczego przebudowy mostu Św. Jakuba w ciągu ul. S. Pieniężnego, która umożliwi bezkolizyjne (piesze i rowerowe) połączenie Parku Podzamcze i Parku Centralnego. Projekt będzie oparty na zwycięskiej koncepcji zagospodarowania olsztyńskich plant.

Konkurs architektoniczno-urbanistyczny na połączenie Parku Podzamcze, Parku Centralnego i Placu Jedności Słowiańskiej (fragment plant) w Olsztynie, miasto ogłosiło w zeszłym roku. W marcu 2014 roku komisja wybrała zwycięski projekt, którego autorem było konsorcjum w składzie: ReStudio Architektury Rafał Jacaszek, OPTEM s.c. Tomasz Kusznierewicz, Piotr Ossowski, Autorska Pracownia Projektowa Jan Sontowski reprezentowane przez Zespół autorski w składzie: arch. Rafał Jacaszek, arch. Maciej Jacaszek, arch. Karol Szulc, inż. Tomasz Kusznierewicz, inż. Piotr Ossowski, inż. Jan Montowski oraz inż. Bartosz Santowski.

reklama

KM

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Jadwiga
22 lipca 2014 13:12

Może park i ładny ale chyba projektował go ktoś kto nie ma dzieci, same ławki, fontanna i trochę alejek do jeżdżenia na czymkolwiek to chyba za mało, gdzie mają się bawić maluchy?

Michał Małysa
22 lipca 2014 12:54

Chciałbym przyjechać kiedyś w wakacje do Olsztyna i usiąść w takim parku. Skoro Olsztyn nie jest i nie będzie w stanie konkurować z Polską A biznesowo i akademicko, niech chociaż krajobrazowo powalczy. Obecnie nawet w takim molochu jak Warszawa łatwiej znaleźć miłe miejsce do pooddychania świeżym powietrzem…

Polecane
Ogłoszenia