fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

W olsztyńskiej stacji uzdatniania wody wykryto bakterie E.coli

Wiadomości W olsztyńskiej stacji uzdatniania wody wykryto bakterie E.coli

Podczas rutynowych badań jakości wody na Stacji Uzdatniania Wody „Kortowo” stwierdzono obecność kolonii bakterie grupy E.coli.

Dziś (28.2) w godzinach rannych Stacja została wyłączona z użytkowania. Trwa intensywne płukanie filtrów oraz zbiorników wody czystej. Badana jest woda w sieci. Płukane są również sieci wodociągowe, którymi dostarczana jest woda z SUW „Kortowo” w rejonie Kortowa, Brzezin i Osiedla Mleczna. W trakcie płukania pobierane są kolejne próby do badań laboratoryjnych.

Więcej informacji na ten temat may otrzymać jutro.

Jak poinformował nas rzecznik rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Olsztynie pani Anita Chudzińska –  Woda z pozostałych Stacji Uzdatniania Wody na terenie Olsztyna jest właściwej jakości, co jest monitowane przez laboratorium PWiK Sp. z o.o. Olsztyn w systemie ciągłym. Z powodu wyłączenia SUW Kortowo i przejęciu jej zadań przez pozostałe Stacje na terenie Olsztyna możliwe są spadki ciśnienia wody w sieci wodociągowej oraz zmiany jej klarowności. Z powodu stwierdzenia obecności zanieczyszczenia biologicznego wody na Stacji Uzdatniania Wody „Kortowo” (prawdopodobnie bakterie z grupy E.coli) została ona wyłączona z eksploatacji. Pogorszenie jakości wody stwierdzono podczas rutynowych badań. Trwa intensywne płukanie filtrów oraz zbiorników wody czystej. Informacja o wyłączeniu Stacji została przekazana właściwym organom, w tym Powiatowemu Państwowemu Inspektorowi Sanitarnemu w Olsztynie.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x