16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Prezydent: odebrałem dużo gratulacji

OlsztynPrezydent: odebrałem dużo gratulacji

O swoich odczuciach związanych z sobotnim otwarciem Parku Centralnego opowiada prezydent na swoim blogu.

reklama

Zdaniem prezydenta obecność wielu olsztynian na otwarciu parku to jednoznaczne stwierdzenie, że utworzenie parku było strzałem w dziesiątkę.

– Frekwencja przekroczyła oczekiwania, ale też i klimat tego miejsca spowodował, iż było jakże przyjaźnie, sympatycznie, sąsiedzko i rodzinnie – wyciąga wnioski Piotr Grzymowicz i dodaje potem: – Odebrałem dużo gratulacji i jeszcze więcej ciepłych słów na temat tej inwestycji, które pozwalają autorytatywnie stwierdzić: park się podoba i wygląda na to, że będzie ulubionym miejscem wypoczynku olsztynian.

reklama

Dalej prezydent pisze o tym, jak infrastruktura parkowa w Olsztynie systematycznie się powiększa, odkrywając przy tym uroki Łyny, która w części śródmiejskiej jest praktycznie nie znana. Wkrótce też Park Centralny zostanie połączony z Parkiem Podzamcze.

– Trudno będzie znaleźć w tej części Polski piękniejszy trakt spacerowo-rowerowo- kajakowy – stwierdza prezydent.

Pod koniec wpisu Piotr Grzymowicz zastanawia się, czy nowa inwestycja – która powstała w niełatwym terenie – ma szansę ocaleć przed dewastacją, zniszczeniem i zanieczyszczeniem, zapewniając od razu, że “będziemy starali się to urokliwe miejsce monitorować, chronić, sprzątać, naprawiać, gdy będzie to niezbędne”

reklama

rak
 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia