18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Spotkanie prezydenta z kierownictwem Stomilu

OlsztynSpotkanie prezydenta z kierownictwem Stomilu

Prezydenta Olsztyna Piotr Grzymowicz spotkał się z Robertem Kiłdanowiczem, prezesem Stomilu Olsztyn oraz Łukaszem Budnikiem, wiceprezesem klubu.

reklama

Prezesi Stomilu chęć spotkania z prezydentem zaanonsowali już podczas walnego zebrania, gdy wybierano ich do nowego zarządu.

– Na temat akceptacji zarządu nie rozmawialiśmy – stwierdził po spotkaniu z władzami Stomilu prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Naturalne jest to, że skoro członkowie stowarzyszenia wybrali zarząd, to przyjąłem tę decyzję. Rozmawialiśmy o sprawach merytorycznych, dotyczących funkcjonowania klubu. Cieszę się, że panowie jednoznacznie mówili o mieście, że doceniają jego rolę w zakresie współpracy jak i pomocy finansowej z budżetu gminy oraz budżetu spółek. Rozmawialiśmy na temat szkolenia młodzieży. Rozmawialiśmy na temat infrastruktury, bo wiadomo, że potrzebne są trawiaste boiska treningowe. W tym zakresie umówiliśmy się na kolejne spotkanie, żeby wspólnie znaleźć rozwiązanie. W ciągu dwóch tygodni wyjaśni się, gdzie może powstać stadion. Są dwie opcje: przy al. Piłsudskiego lub przy ul. Sybiraków.

reklama

Zadowolony po spotkaniu był również Robert Kiłdanowicz.

– To spotkanie przerodziło się w roboczą formę przekazu informacji. Z jednej strony podziękowania za to, co miasto i prezydent robi dla klubu. Obiektywnie patrząc na sprawę, to miasto jest głównym sponsorem klubu. Sponsorowanie przez Galerię Warmińska to też jest przecież efekt działania miasta. Chcieliśmy, jako nowo wybrany zarząd, podzielić się naszymi planami na kolejne lata działalności klubu, podziękować za wsparcie, które otrzymujemy, jak i również podzielić się naszymi drobnymi bolączkami. Chodzi nam głównie o boiska treningowe. Kwestia stadionu też jest także bardzo ważna, ale musimy mieć, gdzie trenować, żeby móc potem występować.

Podczas spotkania nie poruszono oficjalnie kwestii dalszej współpracy Stomilu ze spółką Libra Project 2, która buduje w Olsztynie Galerię Warmińską. Nie ucięto również pojawiających się od kilku tygodni spekulacji na temat możliwości wycofania się Libry ze sponsorowania klubu. Władze Stomilu potwierdziły natomiast, że w ciągu kilku najbliższych dni w klubie rozpocznie się audyt wewnętrzny.

reklama

Tekst powstał przy współpracy z portalem:

dwa do zera

red

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane