16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Kolejne dwie osoby utonęły. Od maja w regionie już 15 osób straciło tak życie

OlsztynKolejne dwie osoby utonęły. Od maja w regionie już 15 osób straciło...

Od początku maja w wodach Warmii i Mazur utonęło już 15 osób. Tylko wczoraj do smutnych statystyk dopisaliśmy dwa kolejne przypadki. 18-letni Maciej przyjechał z kolegami wypocząć do Warchał nad Jeziorem Świętajno. Nurkował i po kolejnym zanurzeniu już nie wypłynął. Wcześniej miał pić alkohol. Z kolei 20-letni Kamil został wyłowiony z Jeziora Rapackiego w gminie Gietrzwałd.

reklama

Wczoraj (15.07) po godzinie 14 z Jeziora Rapackiego wyłowiono ciało 20-letniego Kamila. Mężczyzna był poszukiwany w związku ze zgłoszonym przez matkę zaginięciem. W niedzielę 20-latek wyszedł z domu i od tamtej pory rodzina nie miała z nim kontaktu. Przeprowadzona sekcja wyjaśni, co mogło być bezpośrednią przyczyną jego śmierci.

Przed godziną 17 oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie z którego wynikało, że w Jeziorze Świętajno ktoś się topi. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali policjanci, strażacy oraz załoga karetki pogotowia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyźni z województwa mazowieckiego przyjechali na jednodniowy wypoczynek do Warchał nad Jeziorem Świętajno. Wcześniej mieli oni pić alkohol. Następnie poszli na plażę aby popływać. Jeden z nich zaczął nurkować, lecz po którymś zanurzeniu nie wypłynął. Zaniepokojeni tym faktem jego koledzy zaczęli wzywać pomoc. Mężczyzna pływający niedaleko nurkującego chłopca wspólnie z przepływającym na rowerze wodnym wczasowiczem wyciągnęli nieprzytomnego 18-latka na brzeg. Zaczęli mu udzielać pierwszej pomocy. Na plaży wypoczywała również lekarka, która przejęła akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Nastolatka jednak nie udało się uratować. Na miejsce tego nieszczęśliwego wypadku przyjechał również prokurator. Policjanci przesłuchali świadków i przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia.

reklama

Policjanci wyjaśniaj okoliczności utonięć mężczyzn.

rak

Dane statystyczne utonięć w regionie:
2009 rok
Od 1 maja do końca wakacji – 42
2010 rok
Od 1 maja do końca wakacji – 40
2011 rok
Od 1 maja do końca wakacji – 26
2012 rok
Od 1 maja do końca wakacji – 33
2013 rok
Od 1 maja do końca wakacji – 46
 
red

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia