27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Wspólna zabawa, lecz poważny temat

OlsztynWspólna zabawa, lecz poważny temat

Jak skutecznie chronić swoją prywatność, co ujawniać korzystając z sieci, a czego absolutnie nie wolno upubliczniać? Na te i inne pytania olsztyńscy uczniowie szukali odpowiedzi poprzez zabawę, a konkretnie grę miejską, w którą włączyli się urzędnicy i policjanci.

reklama

Pięcioosobowe zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaków wzięły udział w Grze Miejskiej „Na tacy poDane”. Dzieci według wyznaczonej wcześniej trasy odwiedzały punkty kontrolne usytuowane w różnych urzędach i instytucjach. Odwiedzały miejsca odpowiedzialne za gromadzenie i ochronę danych osobowych. Tam rozwiązywały przygotowane wcześniej zadania. Poprzez zabawę, urzędnicy i policjanci zwracali uczniom uwagę na to, jak ważne są nasze dane i jak je chronić.

Organizatorem akcji była Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. Projekt jest częścią ogólnopolskiego programu – „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia