26 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wspólna zabawa, lecz poważny temat

WiadomościWspólna zabawa, lecz poważny temat

Jak skutecznie chronić swoją prywatność, co ujawniać korzystając z sieci, a czego absolutnie nie wolno upubliczniać? Na te i inne pytania olsztyńscy uczniowie szukali odpowiedzi poprzez zabawę, a konkretnie grę miejską, w którą włączyli się urzędnicy i policjanci.

reklama

Pięcioosobowe zespoły złożone z uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkolaków wzięły udział w Grze Miejskiej „Na tacy poDane”. Dzieci według wyznaczonej wcześniej trasy odwiedzały punkty kontrolne usytuowane w różnych urzędach i instytucjach. Odwiedzały miejsca odpowiedzialne za gromadzenie i ochronę danych osobowych. Tam rozwiązywały przygotowane wcześniej zadania. Poprzez zabawę, urzędnicy i policjanci zwracali uczniom uwagę na to, jak ważne są nasze dane i jak je chronić.

Organizatorem akcji była Szkoła Podstawowa nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej w Olsztynie. Projekt jest częścią ogólnopolskiego programu – „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

Ćwiczenia antyterrorystyczne: FBI na drodze S7 w Ostródzie
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Ćwiczenia antyterrorystyczne: FBI na drodze S7 w Ostródzie
Śmierć na ul. Wańkowicza: młody mężczyzna wisiał na drzewie