6 C
Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024
reklama

W Olsztynie powstanie kolejny skatepark

OlsztynW Olsztynie powstanie kolejny skatepark

Skatepark i snowpark powstaną nad jeziorem Ukiel. Jak zapewnia Jerzy Litwiński, dyrektor OSIR Olsztyn: „mają być sympatyczne, nieduże, ale atrakcyjne”. 

reklama

Parki mają tworzyć jeden uzupełniający się kompleks, który ma działać przez cały rok – podaje Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Olsztyn. W obiekcie znajdą się między innymi: bowl, przeszkody streetowe, box-y, górka rozbiegowa, corner itp. Całość ma się idealnie wpasować w rzeźbę i rozmieszenie terenu. Jak podkreśla Grzegorz Dżus, architekt:

„Kształt  zabudowy wynika w bezpośredni sposób z lokalizacji drzew, pomiędzy które wpasowano budynki i trasy rekreacyjne”.

Snow- i skatepark są jedną z części inwestycji pod nazwą: „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo–rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie”. W ramach projektu powstaną także, m.in. całoroczna baza sportów kajakarskich, hala i boiska do siatkówki plażowej, sale do squasha, centrum sportów wodnych i ratownictwa, sauny czy łaźnie parowe. Planowany termin realizacji projektu to wrzesień tego roku.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia