fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Studenci UWM nagrodzeni przez Microsoft [WIDEO]

reklama

Mateusz Nowotka i Tomasz Wiśniewski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zajęli pierwsze miejsce w ogólnoświatowym konkursie firmy Microsoft na najlepszą aplikację na system Windows 8.

Obaj laureaci na co dzień studiują informatykę na pierwszym roku studiów drugiego stopnia. Studenci wystartowali w konkursie, współpracując z  Zaherem Hajarem oraz Kevinem Clausonem, czyli naukowcami z Nova Southeastern University w stanie Floryda. Ich aplikacja – Health eConnect – polega na zapisywaniu i analizowaniu w komputerze stanu naszego zdrowia przy pomocy kompatybilnych urządzeń, np. ciśnieniomierza, glukometru czy krokomierza. Wyniki badań można do aplikacji wprowadzać samemu. Można także kupić specjalną wagę czy ciśnieniomierz zintegrowane za pomocą internetu z portalem HealthVault Microsoftu.

Już niedługo aplikacja będzie dostępna na Windows 8 do kupienia w sklepie a później na urządzenia mobilne w wersji Windows Phone 8. Nagrodą w konkursie było 10 tys. dolarów, urządzenie Microsoft Surface Pro oraz promocja aplikacji w sklepie Windows Store.

Czytaj też:  Źle skręcił autem. Torowiskiem pędził na czołowe zderzenie z tramwajem
reklama

Obejrzyjcie materiał filmowy TV Kortowo:

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama