1 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kamery w autobusach MPK pomogą wyłapywać łamiących przepisy

WiadomościKamery w autobusach MPK pomogą wyłapywać łamiących przepisy

Kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego muszą mieć się na baczności. Obraz z kamer zainstalowanych w 32 autobusach może być wykorzystany przeciw nim.

reklama

Taką propozycję złożyła Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aby w uzasadnionych przypadkach materiały nagrywane przez kamery zainstalowane w autobusach, wykorzystywane były przez policję i straż miejską w celu karania kierowców, popełniających wykroczenia drogowe. W szczególności chodzi o jazdę po buspasach.

– Jazda po buspasach nie jest częstym zjawiskiem, ale dochodzi do takich incydentów – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. – Bywały takie przypadki, że kierowcy wjeżdżali na buspas i stawali na śluzie, włączając sobie zielone światło, a czerwone innym kierowcom na sąsiednim pasie.

reklama

Jak informuje Paweł Pliszka w Olsztynie w autobusach zainstalowane są 32 kamery (22 w solarisach, 11 solbusach). Niewykluczone, że już do jesieni pojawią się kamery we wszystkich autobusach. Nie jest to fanaberia MPK, ale wymóg użytkowania systemu ITS.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

W Olsztynie gapowicze zapłacą więcej za brak biletu