fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Kamery w autobusach MPK pomogą wyłapywać łamiących przepisy

OlsztynKamery w autobusach MPK pomogą wyłapywać łamiących przepisy

Kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego muszą mieć się na baczności. Obraz z kamer zainstalowanych w 32 autobusach może być wykorzystany przeciw nim.

reklama

Taką propozycję złożyła Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aby w uzasadnionych przypadkach materiały nagrywane przez kamery zainstalowane w autobusach, wykorzystywane były przez policję i straż miejską w celu karania kierowców, popełniających wykroczenia drogowe. W szczególności chodzi o jazdę po buspasach.

– Jazda po buspasach nie jest częstym zjawiskiem, ale dochodzi do takich incydentów – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg Zieleni i Transportu. – Bywały takie przypadki, że kierowcy wjeżdżali na buspas i stawali na śluzie, włączając sobie zielone światło, a czerwone innym kierowcom na sąsiednim pasie.

reklama

Jak informuje Paweł Pliszka w Olsztynie w autobusach zainstalowane są 32 kamery (22 w solarisach, 11 solbusach). Niewykluczone, że już do jesieni pojawią się kamery we wszystkich autobusach. Nie jest to fanaberia MPK, ale wymóg użytkowania systemu ITS.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia