19 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Posłowie Twojego Ruchu: chcemy odwołania wojewody

OlsztynPosłowie Twojego Ruchu: chcemy odwołania wojewody

Dwóch posłów Twojego Ruchu z Warmii i Mazur – Wojciech Penkalski i Tomasz Makowski – złożyli w piątek wniosek o odwołanie wojewody warmińsko-mazurskiego Mariana Podziewskiego (PSL). Powód? Rzekome nieprawidłowości w urzędzie. Wojewoda reaguje i zapowiada, że rozważy pozwanie autorów wniosku do sądu.

reklama

Burza w warmińsko-mazurskim Urzędzie Wojewódzkim. W czwartek minister administracji i cyfryzacji “rekomenduje” do odwołania Jana Maścianicę, wicewojewodę, wskazując na jego miejsce byłą wiceprezydent Elbląga Grażynę Kluge. W piątek wniosek o odwołanie wojewody – Mariana Podziewskiego składają dwaj posłowie Twojego Ruchu.

Z wniosku można  wyczytać, że wojewoda nie sprawuje w sposób odpowiedni swojej funkcji, czego dowodem są skargi ze strony mieszkańców regionu, które trafiają do biur poselskich Penkalskiego i Makowskiego. Posłowie zarzucili wojewodzie, że “przymyka oczy” na niektóre zjawiska,  do których nie powinno dochodzić. Obwinili za nie dyrektora generalnego urzędu.

reklama

I jeszcze ostrzej:

“W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie króluje nepotyzm oraz mobbing. Są także prowadzone działania polegające na zagarnianiu za bezcen nieruchomości, aby przeznaczyć je na podmioty własne” – twierdzą posłowie Twojego Ruchu, dodając także, że dochodziło do nieprawidłowości związanych z “przetargami dotyczącymi przejść granicznych”.

Szybko zareagował Urząd Wojewódzki. W piątek rzeczniczka wojewody Edyta Wrotek przesłała PAP oświadczenie w sprawie wniosku posłów. Zapewniła, że Urząd Wojewódzki w Olsztynie jest pod stałym nadzorem Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Najwyższej Izby Kontroli i zarzuty stawiane przez posłów nie znalazły potwierdzenia w wyniku przeprowadzonych kontroli.

reklama

 “Jeżeli posłowie posiadają dowody na stawiane zarzuty, to właściwym organem, do którego powinni się zwrócić, jest prokuratura”  – napisała rzeczniczka, dodając także, że wojewoda rozważy wystąpienie na drogę sądową za naruszenie jego dóbr osobistych przez posłów Twojego Ruchu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane