fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Prof. Szczepan Figiel honorowym konsulem Finlandii w Olsztynie

OlsztynProf. Szczepan Figiel honorowym konsulem Finlandii w Olsztynie

Prof. Szczepan Figiel, były prorektor ds. rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zostanie wkrótce konsulem honorowym Finlandii.

reklama

Sam zainteresowany potwierdza, że jego kandydaturę zgłosił wojewoda warmińsko-mazurski, ale nie został jeszcze mianowany na to stanowisko, choć są już gotowe przymiarki do lokalu, gdzie będzie miał siedzibę konsul.

– Konsulat znajdzie się w Kortowie przy ul. Prawocheńskiego, gdzie na co dzień pracuję – zdradza Szczepan Figiel. – 13 marca jadę do ambasady Finlandii w Warszawie na spotkanie z innymi konsulami i być może tam zostanę oficjalnie mianowany. Na razie wykonuję pewne obowiązki nieoficjalnie.

reklama

Finlandia ma kilku konsulów honorowych w Polsce, m.in. w Gdyni, Wrocławiu, Szczecinie. Konsul honorowy jest urzędnikiem danego państwa (wysyłającego) w innym państwie (przyjmującym). Nie pobiera za swoją pracę wynagrodzenia.

Rośnie napięcie na Kortowie. Czy studenci UWM zaliczą egzamin z kultury osobistej?

– Będę zajmował się przede wszystkim ewentualnymi problemami obywateli Finlandii w naszym regionie – mówi prof. Szczepan Figiel. – Gdy zgubią dokumenty, czy będą poszukiwać pomocy prawnej.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Studenci UWM wyremontowali ośrodek dla dzieci
Ogromne zainteresowanie akademikami. Ile kosztują w tym roku?
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji