-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Powiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach będzie miała nową siedzibę

OlsztynPowiatowa Szkoła Muzyczna w Dywitach będzie miała nową siedzibę

Władze Powiatu Olsztyńskiego i gminy Dywity planują budowę nowej siedziby Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach. Lada dzień zostaną wszczęte procedury związane z ogłoszeniem konkursu architektonicznego.

reklama

Gdy w 2010 roku w dywickiej PSM po raz pierwszy zainaugurowano rok szkolny, nikt nie przypuszczał, jak dobrym i potrzebnym okaże się to pomysłem. Tymczasem po czterech latach działalności placówka doczekała się pierwszych trzydziestu absolwentów oraz trzech filii: w Biskupcu, Barczewie i Olsztynku. To ewenement na skalę kraju, bo to jedyna szkoła muzyczna działająca w gminie wiejskiej, w dodatku największa wśród szkół I stopnia w Polsce – od września będzie się w niej kształcić 415 uczniów.

Problemem jest jednak lokum, szczególnie w Dywitach, gdzie szkoła korzysta z gościnności Zespołu Szkół, ale już przestaje się mieścić. Dlatego radni i włodarze powiatu olsztyńskiego oraz gminy Dywity na czerwcowych sesjach zdecydowali o zabezpieczeniu w budżetach łącznie ponad 40 tys. zł na opracowanie koncepcji nowej szkoły i konkurs architektoniczny.

Burza na antenie TVN24! Urszula Pasławska w ogniu krytyki
reklama

– Do końca kwietnia przyszłego roku będziemy chcieli mieć już projekt budowlany nowej siedziby szkoły muzycznej i pozwolenie na budowę – mówi starosta olsztyński Mirosław Pampuch. – To pozwoli nam ubiegać się o środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na budowę szkoły, która będzie mieć swoją siedzibę w podolsztyńskich Kieźlinach.

Gmina Dywity już zabezpieczyła pod przyszłą siedzibę artystycznej placówki dwie nieruchomości o powierzchni ponad trzech hektarów. – To pięknie położony teren na wzniesieniu przy drodze powiatowej na Słupy, zaledwie 1,5 km od granicy administracyjnej Olsztyna – cieszy się Janusz Ciepliński, dyrektor PSM w Dywitach.

reklama

Nieruchomość jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego pod infrastrukturę społeczną. Jest duża szansa na to, że w nowej siedzibie szkoły muzycznej w Kieźlinach znajdzie się też miejsce dla szkoły podstawowej (gmina Dywity potrzebuje takowej). Właśnie trwają uzgodnienia w tej sprawie. Jedno jest pewne: w nowej siedzibie uzdolnieni muzycznie uczniowie i ich rodzice doczekają się wreszcie sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia.

Marcin Kulasek: Afera goni aferę! [OPINIA]

rak

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bogdan
7 lipca 2014 10:29

// ludzie koncepcji a nie projektu … a jak znajdą dużą kasę na szkołe to za 5 lat może powstanie

Popularne
Ogłoszenia
Marcin Kulasek: Znów zapłacą Polacy? [OPINA]
Lidia Staroń zwiększa pomoc prawną dla osób w potrzebie