fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 1 grudnia, 2022
reklama

Olsztyńscy aktorzy solidaryzują się z Ukrainą

OlsztynOlsztyńscy aktorzy solidaryzują się z Ukrainą

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

 Sytuacja na Ukrainie zmienia się z godziny na godzinę. Media podają informacje o kolejnych ofiarach wśród protestantów i milicji. Olsztyńscy aktorzy postanowili wesprzeć proeuropejskie manifestacje w Kijowie i na scenie zaprezentują teksty ukraińskich autorów.  
W Teatrze im. Stefana Jaracza odbędzie się w poniedziałek (24.02.) czytanie tekstów ukraińskich autorów. Aktorzy olsztyńskiego teatru zaprezentują utwory m.in. Serhija Żadana, Tarasa Prohaśki, Jurija Andruchowycza, Oksany Zabużko. Na swoim profilu na portalu Facebook olsztyński pisarz Mariusz Sieniewicz napisał:

– Czytamy literaturę ukraińską – w geście solidarności z wolnymi Ukraińcami; w geście sprzeciwu wobec agresji, przemocy i ponurego świata reżymowych pałkarzy.Czytamy literaturę ukraińską, żeby – jako Europa i najbliżsi sąsiedzi – nie odwracać się do plecami do Euromajdanu. Wstęp niby wolny, ale honorować będziemy wpłaty na konto olsztyńskiego Oddziału Związku Ukraińców w Polsce . Pieniądze zostaną przekazane na pomoc ofiarom represji.

Spotkanie zacznie się o godz. 18 na Scenie Margines.
 

Pomysł wzbudził zaniepokojenie. Uchodźcy z Ukrainy będą musieli pokrywać koszty utrzymania
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze