fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Poseł Szmit donosi do prokuratury w sprawie budżetu obywatelskiego

reklama

Jerzy Szmit (PiS) składa do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przy głosowaniu na projekty Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Na zwołanej konferencji prasowej poseł dzielił się wątpliwościami, dotyczącymi głosowania nad projektami OBO, mówiąc przy tym, że sama idea OBO jest „słuszna” i „godna” pochwały. Szmit przypomniał historię budżetu, jego ideę i a także kontrowersje, które pojawiły się, gdy radny miasta Grzegorz Smoliński ujawnił korespondencję mailową koordynatorów OBO, sugerującą, że doszło do nieprawidłowości przy głosowaniu. Poseł, składając doniesienie do prokuratury, twierdzi, że doszło jego zdaniem do czterech przestępstw.

– Fałszerstwa dokumentów, posługiwaniu się cudzymi dokumentami, oszustwa w stosunku do mienia znacznych rozmiarów, polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez gminę Olsztyn oraz nadużycia władzy – wyliczał poseł Szmit. – W mojej ocenie prezydent nie powinien bagatelizować sytuacji przechodzić nad nią do porządku dziennego, ale zawiadomić prokuraturę tak jak uczynił to prezydent Torunia, gdy doszło do podobnych uchybień właśnie w Toruniu.

Czytaj też:  Będzie nowy tunel na dworcu aż do Zatorza
reklama

Jarosław Skórski, jeden z moderatorów Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego, który aktywnie uczestniczył w propagowaniu jego idei: – Cieszę się, że wreszcie zajmie się tym instytucja, która może rozwiać wszelkie wątpliwości i ukróci to „bicie piany”, które powstało wokół OBO. Żałuję tylko, że osoba, która stała za nagłośnieniem tej sprawy schowała się za plecami posła.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama