Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Miasto podpisało umowę na projekt stadionu

reklama

Jest kolejny krok w kierunku budowy nowego stadionu. W tym roku ma być gotowy projekt obiektu, który ma powstać przy al. Piłsudskiego.

12 tys. miejsc z możliwością powiększenia do 15 tys., nowoczesna architektura i funkcjonalne rozwiązania. Taki ma być nowy Stadion Miejski w Olsztynie. W piątek (26.02) zrobiony został duży krok w kierunku realizacji inwestycji – została zawarta umowa na przygotowanie projektu.

Rozpoczynamy od przygotowania inwestycji, a następnie można przejść do realizacji, mając zapewnione finansowanie – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Finansowanie ma pochodzić w części z naszego budżetu, a także z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. O tym będziemy jednak mogli myśleć dopiero wówczas, gdy będziemy mieć projekt i niezbędne pozwolenia.

reklama

Dokumentację ma przygotować warszawska pracownia PIG Architekci, która wygrała konkurs. W ostatnim czasie zaprojektowała stadion Górnika w Zabrzu, a teraz, poza olsztyńskim, realizuje zadanie dla chorzowskiego Ruchu.

Fasada ma przypominać mur pruski – opowiada Michał Lach z zarządu PIG Architekci. – Poza tym chcieliśmy stworzyć obiekt wielofunkcyjny, dlatego ma to być poniekąd ekran, na którym można wyświetlać elementy związane ze Stomilem albo z innym wydarzeniem, które ma się tu odbywać. Poza tym zaprojektowaliśmy boczne boiska, także wielofunkcyjne oraz plac przed stadionem. W naszym zamyśle to jezioro, do którego wytyczonymi ciągami, niczym rzekami, schodzą się kibice. 

Obiekt ma powstawać w kilku etapach. Pierwszy to rozbiórka obecnej trybuny krytej oraz tej przy ul. Leonharda, a następnie budowa w ich miejscu nowej widowni na ponad 5,5 tys. miejsc. Później możliwe będzie rozszerzenie zadania o kolejne trybuny – północną i południową (od strony al. Piłsudskiego; zamiast niej może być obiekt usługowy).

Projekt nowego stadionu będzie kosztować nieco ponad 2,3 mln złotych i ma być gotowy najpóźniej w grudniu. Budowa obiektu możliwa jest po zapewnieniu finansowania zadania. Inwestycja ma mieć wartość nie większą niż 60 mln złotych.

reklama

styczeń, 2020

15STY(STY 15)11:00KONKURS LITERACKI "O RÓŻĘ MAŁEGO KSIĘCIA"MOK Olsztyn, Dąbrowszczaków 3Kategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Konkursy,Literatura

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

3 KOMENTARZE

  1. to jest dla mnie abstrakcja na kiego tyle stadionow? potem nie ma kasy na remonty i obsluge niszczeja i tyle z wywalonej kasy. lepiej chyba budowac kilka pozadnych obiektow w dogodnych punktach kraju, zadbac o dojazdi parkingi i kto bedzie chcial pojedzie a przy okazji zrobi wycieczke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X