2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Polacy na ławie oskarżonych. Kolejna odsłona głośnej sprawy sprzed dwóch lat

OlsztynPolacy na ławie oskarżonych. Kolejna odsłona głośnej sprawy sprzed dwóch lat

Rozpoczął się kolejny proces w sprawie głośnej bójki Polaków z Arabami. Tym razem na ławie zasiedli Polacy. 

reklama

W olsztyńskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się dzisiaj (13.02.) proces dwóch Polaków, którzy przed dwoma laty wtargnęli do mieszkania przy ul. Grota, które zamieszkiwali studenci z Arabii Saudyjskiej. Doszło wtedy do szamotaniny. Jeden z Polaków został ugodzony nożem przez arabskiego studenta. W styczniu sąd uniewinnił Abdulrahmana A., któremu postawiono zarzuty związane z atakiem na Mariusza P.

Według prokuratury Paweł D. i Mariusz P. wtargnęli do mieszkania wynajmowanego przez studentów z Arabii Saudyjskiej twierdząc, że zbyt głośno słuchali muzyki i pobili ich. Jeden z napadniętych broniąc się ugodził Mariusza P. nożem w plecy i szyję – Arab stanął za to w innym procesie przed sądem i został prawomocnie uniewinniony (sąd uznał, że się bronił).

reklama

Obaj oskarżeni we czwartek nie przyznali się do winy i zapewnili sąd, że zajście nie miało nic wspólnego z przynależnością rasową pokrzywdzonych. O zdarzeniu oskarżeni mówili niewiele, ponieważ podczas zajścia byli pijani. Ich zdaniem zostali sprowokowani przez Arabów, którzy rzekomo pokazywali w ich stronę obraźliwe gesty.

Na rozprawie nie stawili się pokrzywdzeni. Wyjechali oni z Olsztyna i obecnie nie udało się zlokalizować ich pobytu.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia