fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Polacy na ławie oskarżonych. Kolejna odsłona głośnej sprawy sprzed dwóch lat

reklama

Rozpoczął się kolejny proces w sprawie głośnej bójki Polaków z Arabami. Tym razem na ławie zasiedli Polacy. 

W olsztyńskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się dzisiaj (13.02.) proces dwóch Polaków, którzy przed dwoma laty wtargnęli do mieszkania przy ul. Grota, które zamieszkiwali studenci z Arabii Saudyjskiej. Doszło wtedy do szamotaniny. Jeden z Polaków został ugodzony nożem przez arabskiego studenta. W styczniu sąd uniewinnił Abdulrahmana A., któremu postawiono zarzuty związane z atakiem na Mariusza P.

Według prokuratury Paweł D. i Mariusz P. wtargnęli do mieszkania wynajmowanego przez studentów z Arabii Saudyjskiej twierdząc, że zbyt głośno słuchali muzyki i pobili ich. Jeden z napadniętych broniąc się ugodził Mariusza P. nożem w plecy i szyję – Arab stanął za to w innym procesie przed sądem i został prawomocnie uniewinniony (sąd uznał, że się bronił).

Czytaj też:  Nowe zakażenia w warmińsko-mazurskim
reklama

Obaj oskarżeni we czwartek nie przyznali się do winy i zapewnili sąd, że zajście nie miało nic wspólnego z przynależnością rasową pokrzywdzonych. O zdarzeniu oskarżeni mówili niewiele, ponieważ podczas zajścia byli pijani. Ich zdaniem zostali sprowokowani przez Arabów, którzy rzekomo pokazywali w ich stronę obraźliwe gesty.

Na rozprawie nie stawili się pokrzywdzeni. Wyjechali oni z Olsztyna i obecnie nie udało się zlokalizować ich pobytu.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama