-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Poznaliśmy program

OlsztynXXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Poznaliśmy program

15-22 marca to dni, które każdy olsztyński teatroman powinien zaznaczyć na czerwono w swoim kalendarzu.  Z wykrzyknikiem. W tych dniach odbędą się kolejne Olsztyńskie Spotkania Teatralne. 

reklama

Już w marcu odbędą się XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne. Do naszego miasta zawitają aktorzy z całej Polski, aby zaprezentować swoje spektakle. Przez siedem dni (15-22.03.) olsztyńscy miłośnicy teatru będą mogli zobaczyć całe spektrum form i konwencji scenicznych: od pantomimy, poprzez operę, po teatr tańca, od monodramu po imponujące rozmachem widowisko z udziałem ponad stu wykonawców, od klasycznych interpretacji po bardziej offowe eksperymenty. Organizatorom festiwalu udało się zgromadzić wiele wyjątkowo głośnych, popularnych oraz uhonorowanych licznymi nagrodami spektakli. Na deskach Teatru im. Stefana Jaracza staną takie sławy, jak Krystyna Janda czy Jerzy Trela.

Spotkanie autorskie Zdzisława Piaskowskiego przyciągnęło tłumy

Festiwal otworzy spektakl „Czerwona droga do Sabaiby” w wykonaniu „naszego” teatru, kolejny dzień festiwalu to również rodzimy akcent – monodram „Zwierzenia bezrobotnego aktora” w wykonaniu absolwenta Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka – Marcina Zarzecznego. Następnie zaprezentują się m.in. Teatr Wybrzeże z Gdańska, Opera Śląska z Bytomia, Teatr STU z Krakowa, Teatr Polski z Poznania, Teatr Polonia z Warszawy. Uroczystym zwieńczeniem Olsztyńskich Spotkań Teatralnych będzie Gala Teatralna z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, której towarzyszyć będzie sztuka Teatru Łaźnia Nowa z Krakowa w reżyserii, dobrze znanego olsztyńskim widzom, Giovaniego Castellanosa. Oprócz widowisk scenicznych zaplanowano również spotkanie z wykonawcami oraz wernisaż plakatów w teatralnej Galerii Foyer.

reklama

Bilety będą dostępne w sprzedaży od 18 lutego.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Spotkanie autorskie Zdzisława Piaskowskiego przyciągnęło tłumy
Wiosenny Kiermasz rękodzieła w Olsztynie