-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Uwaga na korki w weekend!

OlsztynUwaga na korki w weekend!

W Olsztynie są 82 skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, 46 działa w systemie SCATS. W weekend system sterujący sygnalizacją zostanie wyłączony. 

reklama

W sobotę i w niedzielę będą miały miejsce prace związane z przełączeniem zasilania serwera, na którym znajduje się oprogramowanie sterujące systemem sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach w Olsztynie. W związku z tym SCATS będzie wyłączony.

Działający normalnie system zbiera informacje z 46 sygnalizacji (tyle jest podłączonych do systemu), analizuje natężenia ruchu i ustala długość sygnału zielonego na poszczególnych krzyżówkach i wlotach w te skrzyżowania tak, by ruch odbywał się płynnie. W sobotę w związku z pracami mogą wystąpić korki na olsztyńskich skrzyżowaniach. Światła będą działały w systemie trójkolorowym, jednak każde skrzyżowanie będzie działało odrębnie.

– By kierowcy jak najmniej odczuli te działania, prace będą przeprowadzone w sobotę. Niedziela pozostanie dniem rezerwowym na wypadek, gdyby wystąpiły jakieś zakłócenia po przełączeniu serwera -mówi rzecznik ZDZiT Paweł Pliszka

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia