fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Olsztynianie donoszą do skarbówki, czyli życzliwi inaczej…

OlsztynOlsztynianie donoszą do skarbówki, czyli życzliwi inaczej…

Donosimy z małostkowej zazdrości, nie możemy przeżyć, że ktoś ma, a my nie. Nieważne, że sąsiad może być uczciwy, ważne, że trzeba mu dowalić! A „skarbówka” – jak wiemy doskonale – ma ciężką rękę, równie jak ludzka podłość – nigdy nie odpuszcza i ciągle węszy. 

reklama
Donos, który dociera do urzędu skarbowego nie jest ignorowany.

Donos, który dociera do urzędu skarbowego nie jest ignorowany. Wiedzą to kochani kapusie i wykorzystują ten fakt, by zaspokoić swoją chorą żądzę zatrucia komuś życia. Jakże dobrze mieć czujnego sąsiada, który dba o naszą stronę moralną i nie pozwala, byśmy grzeszyli wobec Skarbu Państwa! Naszym zatroskanym przyjacielem-denuncjatorem kierują wzniosłe pobudki i idee m.in.: uczciwość ponad wszystko! Jednak są tacy, którzy w to nie wierzą… ach, szkoda.

Obrońcy ludzkiej prawowitości nie chcą, by ich nagradzać, nie oczekują, że ktoś wręczy im medal. Im wystarczy czysta satysfakcja, że mogli przyczynić się do ocalenia kolejnej błądzącej duszyczki, która coś stara się chachmęcić, ukryć, zataić. Są anonimowymi „bohaterami”, stojącymi na straży praworządności! Któż doceni ten heroizm anonimowego donosicielstwa? Kto zrozumie ten nieokiełznany ból drążący serce kapusia, tę groteskową rozpacz?

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji