-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policyjni antyterroryści spełnili marzenie 6-letniego Tomka [GALERIA]

BartoszycePolicyjni antyterroryści spełnili marzenie 6-letniego Tomka

Sześcioletni Tomek jest nieuleczalnie chory i cierpi na najcięższą postać postępującego zaniku mięśni – dystrofię Duchenne’a. Chłopiec marzy, aby zostać komandosem, więc policyjni antyterroryści pomogli mu choć na chwilę poczuć się jak oni.

Tomek z mamą i antyterrorystami.
Na początku tygodnia do policyjnych antyterrorystów z naszego regionu zgłosiła się mieszkanka Bartoszyc, która opowiedziała o swoim 6-letnim synku. Tomek, bo tak nazywa się syn Pani Katarzyny, jest pogodnym i energicznym chłopcem. Z pozoru nic nie wskazuje na to, że cierpi na najcięższą postać postępującego zaniku mięśni – dystrofię Duchenne’a. Ta rzadka genetyczna choroba dotyka jedynie chłopców i jest dla nich wyjątkowo bezwzględna. Postępujący od urodzenia zanik mięśni początkowo upośledza zdolności motoryczne, przykuwając do wózka inwalidzkiego, następnie powoduje kłopoty z oddychaniem, jedzeniem, krążeniem. Chłopcy cierpiący na tę chorobę rzadko mają szansę świętować swoje 20-te urodziny.
Mama Tomka wyznała, że jej syn marzy, aby zostać komandosem. Warmińsko – mazurscy antyterroryści spełnili marzenie 6-latka.
Dzisiaj w budynku Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie Tomek w towarzystwie swojej mamy spotkał się z policyjnymi komandosami. Film o pracy policyjnych antyterrorystów, roboty pirotechniczne służące do neutralizacji urządzeń i ładunków wybuchowych, różne jednostki broni będące na wyposażeniu jednostki antyrerrorystycznej, granaty hukowe, tarcza balistyczna, narzędzia wyważeniowe – to atrakcje, które przygotowali policjanci. Chłopiec nie krył zaskoczenia i radości z przygotowanych niespodzianek. Na koniec spotkania antyterroryści wręczyli 6-latkowi prezent – naszywki z emblematami Sekcji Antyterrorystycznej, kalendarz z dedykacją od antyterrorystów z gdańskiego SPA-u oraz atrapę granatu.
Policyjni antyterroryści spełnili marzenie 6-letniego Tomka [GALERIA] Bartoszyce, Galerie, Wiadomości
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia