29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Masz takie hasło? Koniecznie je zmień!

OlsztynMasz takie hasło? Koniecznie je zmień!

Olsztynianinie nie ułatwiaj życia hakerom! Zadbaj o takie hasło, które będzie stanowić dla większości z nich zaporę nie do przejścia. Zatem jak się skutecznie zabezpieczyć i czego unikać?

reklama
Hasło dobrze jest zmieniać co kilka miesięcy.

Ważniejsze od dobrego loginu jest silne hasło. To ono ma być gwarantem bezpieczeństwa naszego konta w danym serwisie, przeszkodą dla potencjalnych „nieuczciwych internautów”. Niestety nie każdy przykłada do niego należytą wagę. Jakich więc kombinacji znaków unikać? Oto najgorsze z możliwych i jednocześnie najpopularniejsze w 2013 r. wg SplashData: 123456, hasło, 12345678, qwerty, abc123, 111111, iloveyou, admin, monkey, shadow, sunshine, księżniczka, 000000, hasło1, admin1.

Przy tworzeniu hasła trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Kombinacja znaków im jest dłuższa, tym lepiej. Nie może się kojarzyć w żaden sposób z danym użytkownikiem, a na pewno nie może brzmieć jak jego własny login np. username: admin, password: admin1. Dodatkowym atutem jest zastosowanie wielkich i małych liter, symboli lub cyfr. Hasło dobrze jest zmieniać co kilka miesięcy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane