fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Masz takie hasło? Koniecznie je zmień!

OlsztynMasz takie hasło? Koniecznie je zmień!

Olsztynianinie nie ułatwiaj życia hakerom! Zadbaj o takie hasło, które będzie stanowić dla większości z nich zaporę nie do przejścia. Zatem jak się skutecznie zabezpieczyć i czego unikać?

reklama
Hasło dobrze jest zmieniać co kilka miesięcy.

Ważniejsze od dobrego loginu jest silne hasło. To ono ma być gwarantem bezpieczeństwa naszego konta w danym serwisie, przeszkodą dla potencjalnych „nieuczciwych internautów”. Niestety nie każdy przykłada do niego należytą wagę. Jakich więc kombinacji znaków unikać? Oto najgorsze z możliwych i jednocześnie najpopularniejsze w 2013 r. wg SplashData: 123456, hasło, 12345678, qwerty, abc123, 111111, iloveyou, admin, monkey, shadow, sunshine, księżniczka, 000000, hasło1, admin1.

Przy tworzeniu hasła trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Kombinacja znaków im jest dłuższa, tym lepiej. Nie może się kojarzyć w żaden sposób z danym użytkownikiem, a na pewno nie może brzmieć jak jego własny login np. username: admin, password: admin1. Dodatkowym atutem jest zastosowanie wielkich i małych liter, symboli lub cyfr. Hasło dobrze jest zmieniać co kilka miesięcy.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia