24 C
Olsztyn
piątek, 9 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Burza wokół Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

WiadomościBurza wokół Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego

Nie taka dawno nominowana przez Fundację Batorego do nagrody inicjatywa – Olsztyński Budżet Obywatelski – znalazła się pod obstrzałem krytyki. A wszystko za sprawą radnego miasta Grzegorza Smolińskiego (PiS), który podczas sesji rady miasta poinformował, że mogło dojść do nadużyć podczas głosowania na projekty finansowane z OBO.

reklama
źródło: facebook.com/OlsztynskiBudzetObywatelski
źródło: facebook.com/OlsztynskiBudzetObywatelski

Grzegorz Smoliński wystąpił z interpelacją do prezydenta, informując go o nieprawidłowościach dotyczących głosowania nad projektami. Okazało się, że na wewnętrznej grupie internetowej koordynatorów projektu pojawiła się informacja, że niektórzy pobierają kilka kart do głosowania i wpisują dane znajomych (a także podpisują się za nich!). Niestety nikt z koordynatorów akcji odpowiednio nie zareagował, a to kładzie się cieniem na rzetelność wyników głosowania.

Głos w tej sprawie zabrali koordynatorzy OBO, inne grupy, które zgłaszały swoje projekty (Stowarzyszenie „Wizja Lokalna”) ale przysłowiowe mleko się rozlało i do Olsztyna – jak podaje portal Debata – przyjadą sami przedstawiciele Fundacji Batorego, którzy nominowali ideę Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego do nagrody Super Samorząd 2013, aby wyjaśnić sprawę.

reklama

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia