fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Dzięki unijnym środkom w Jezioranach i Dywitach powstaną nowe przedszkola

reklama
Sześć kolejnych przedszkoli na Warmii i Mazurach dostanie wsparcie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Taką decyzję podjął zarząd województwa. Wśród przedszkoli, które dostały wsparcie na uruchomienie są placówki z Jezioran i Dywit.
Dobra informacja dla rodziców z gminy Dywity i Jeziorany. Dzięki unijnemu wsparciu przyznanemu przez zarząd województwa tuż przed świętami nowe przedszkola powstaną w Dywitach i Jezioranach. Wsparcie zostało przyznane w ramach zmniejszania nierówności w dostępie do edukacji przedszkolnej. Do tej pory dzięki temu działaniu ponad pięć i pół tysiąca dzieci w wieku 3-5 lat z terenów wiejskich miało dostęp do edukacji przedszkolnej. Z funduszu EFS wspartych zostało aż 195 ośrodków wychowania przedszkolnego. Zarząd województwa podzielił ponad trzy mln zł, przyznając środki „Tęczowemu Zakątkowi” w Jezioranach, punktowi przedszkolnemu w Łęczu koło Elbląga, przedszkolu „Kubuś i Przyjaciele” w gminie Olecko, Niepublicznemu Zespołowi Szkół i Placówek w Ramsowie koło Barczewa, Akademii Przedszkolaka w gminie Barciany i firmie Edu-Consulting w Dywitach.
W tej chwili w Jezioranach trwają prace wykończeniowe przy budynku przedszkola. Planowany termin otwarcia „Tęczowego Zakątka” to wrzesień 2014 roku. Dzieci będą miały do dyspozycji trzy piękne, przestronne sale po 70 metrów kwadratowych, kuchnię, szatnie i łazienki. Budynek przedszkola jest zupełnie nowy i mieści się przy ul. Konopnickiej 2A.
Fot: Archiwum przedszkola Podpis: Planowany termin otwarcia „Tęczowego Zakątka” w Jezioranach to wrzesień 2014 roku. Dzieci będą miały do dyspozycji trzy piękne, przestronne sale po 70 metrów kwadratowych, kuchnię, szatnie i łazienki
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama