20 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejny napad na sklep. Komendant policji wyznacza nagrodę! [WIDEO]

GalerieKolejny napad na sklep. Komendant policji wyznacza nagrodę!

Kolejny napad na sklep w Olsztynie. Tym razem uzbrojony w nóż napastnik napadł na sklep w czwartek (30.10) około godz. 23 przy ul. Sybiraków. Tak samo jak w trakcie kradzieży przy ul. Mroza w dłoni trzymał duży kuchenny nóż i grożąc sprzedawczyni kazał jej opróżnić kasę z pieniędzy.

Podejrzany ma około 190 cm wzrostu, jest szczupły i jest w wieku około 25-30 lat.
W ciągu ostatnich czterech miesięcy w Olsztynie doszło do ośmiu napadów na sklepy. Zamaskowany szalikiem, bądź kominiarką sprawca wchodzi do sklepu i grożąc nożem dokonuje kradzieży w sklepie.
W każdym przypadku żadna z osób pokrzywdzonych nie doznała żadnych obrażeń.

Policjanci zabezpieczyli ślady, monitoring sklepowy i miejski, przeszukiwali teren używając psów tropiących, ustalali i przesłuchiwali świadków. W okolicach sklepów służby pełnią dodatkowe patrole (umundurowane i „tajniaków”). Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie do rozwiązania tych spraw skierował również patrole z oddziału prewencji. Kryminalni wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tymi zdarzeniami, prowadzili szeroko zakrojone działania operacyjne, między innymi zasadzki. Na razie działania nie zakończyły się ujęciem sprawcy.
Policjanci w dalszym ciągu pracują nad zatrzymaniem podejrzanego, który według relacji świadków ma około 190 cm wzrostu, jest szczupły i jest w wieku około 25-30 lat.

– Jak podkreślają policjanci, o skuteczności działań decyduje w dużej mierze zachowanie pokrzywdzonych bezpośrednio po ucieczce sprawcy. W siedmiu na osiem przypadków pracownicy sklepów najpierw kontaktowali się z właścicielami placówki, firmami ochroniarskimi, rodziną, a dopiero po upływie około kilkudziesięciu minut dzwonili po policję. Niejednokrotnie straciliśmy w ten sposób bardzo cenny czas, kiedy patrol mógł zatrzymać podejrzanego. Zwłoka w powiadomieniu nas czasem skutkowała zatarciem ważnych śladów – mówi szef grupy dochodzeniowo-śledczej.

reklama

Jeśli jednak ktokolwiek, widząc zapisy monitoringu, czy posiadając jakąkolwiek informację w tej sprawie może przekazać istotne dla sprawy fakty lub przyczynić się do wskazania osoby podejrzanej proszony jest o kontakt z policjantami z Wydziału Zwalczającym Przestępczość Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie pod numerem telefonów 89-522-34-61, 89-522-3462, 89-522-34-60, lub numerami alarmowymi 997, 112.
Wszystkim rozmówcom policjanci gwarantują pełną anonimowość.
Kolejny napad na sklep. Komendant policji wyznacza nagrodę! [WIDEO] Jaroty Galerie, Olsztyn, Wiadomości, Wideo
Komendant Miejski Policji w Olsztynie wyznaczył także nagrodę w wysokości 3000 złotych. Pieniądze otrzyma osoba, która przekaże informacje mogące przyczynić się do zatrzymania sprawcy rozbojów.
Pisaliśmy o napadzie na ul. Boenigka, ul. Mroza i ul. Tuwima. Poniżaj zamieszczamy wideo z napadu na stację benzynową przy ul. Armii Krajowej i z ul. Mroza.
ul. Armii Krajowej

CBŚP Olsztyn likwiduje międzynarodowy przemyt kokainy

ul. Mroza
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Policjanci z nowego wydziału schwytali poszukiwanego 3 listami gończymi
Niewyjaśniona śmierć mężczyzny w centrum miasta przy placu budowy