fbpx
4 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Groźny wypadek autobusu relacji Olsztyn-Warszawa [GALERIA]

reklama

Autobus prywatnego przewoźnika – Radexu – zderzył się z TIR-em w Wiśniewie pod Mławą. 21 osób zostało rannych, a trzy z nich zostały przetransportowane śmigłowcami Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Autobus jechał do Warszawy. Fot. naszamlawa.pl
Autobus jechał do Warszawy. Fot. naszamlawa.pl

Do wypadku doszło na krajowej siódemce około godz. 9 na trasie Olsztyn-Warszawa. Z pierwszych informacji wynika, że kierowca autobusu chciał ominąć stojącą na poboczu ciężarówkę. Niestety manewr się nie udał, autobus wpadł w poślizg i uderzył w tył ciężarówki.

– Z tego co udało się nam ustalić kierowca ciężarówki zatrzymał się na poboczu, bo zauważył usterkę – mówi Anna Gorczewska, rzeczniczka mławskiej policji. – Trzeba dodać, że dziś warunki są bardzo trudne, wieje silny boczny wiatr, droga jest oblodzona.

reklama

– Autokarem podróżowały 32 osoby oraz dwie osoby załogi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że trzy z nich w stanie średnim przetransportowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do pobliskich szpitali – informuje Robert Kanclerz z firmy Radex. – Natychmiast zaprzyjaźnione firmy autokarowe podstawiły na miejsce dwa autobusy. Pasażerowie, którzy chcieli kontynuować podróż pojechali dalej, a reszta, która czeka na bliskich lub nie zdecydowała się na dalszą podróż oczekuje w drugim autobusie.

Na miejscu panują bardzo trudne warunki atmosferyczne, a oblodzenie nawierzchni utrudnia akcję ratunkową. Droga jest częściowo zablokowana, utworzyły się kilkukilometrowe korki. Policja radzi, aby omijać Wiśniewo objazdem przez Ciechanów.
Zdjęcia dzięki uprzejmości portalu www.naszamlawa.pl

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama