-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Psychiczne problemy olsztyńskich nastolatków

OlsztynPsychiczne problemy olsztyńskich nastolatków

Jeszcze nigdy wcześniej nasza młodzież nie była tak narażona na choroby psychiczne jak teraz. Zwiększające się różnice w sytuacji materialnej poszczególnych rodzin i zjawiska w zachodzące w Internecie potęgują występowanie załamań nerwowych i depresji wśród nastolatków.

Źródło: kwejk.pl
reklama

Dorośli w większości przypadków bagatelizują problemy swoich dzieci. Poza tym wiele nastolatków ukrywa przed rodzicami przyczyny swojego samopoczucia. Nie chcą się przyznać, że np. ktoś się z nich śmieje, bo czym tu się chwalić?

Problem niestety nie ominął i Olsztyna. Trudna sytuacja na rynku pracy w naszym mieście zmusza dorosłych do ciągłej walki, w której ofiarami są ich własne dzieci. Całe rodziny nie potrafią ze sobą rozmawiać, nie umieją nawiązać nici porozumienia, relacje ulegają rozluźnieniu prowadząc do całkowitej anomii.

Dzień Dobry TVN w Olsztynie. Powodem olsztyńska studniówka
reklama

Dzieciaki skazane na samotność w rodzinie, są samotne w społeczeństwie – wśród rówieśników. Introwertyczne osobowości nie potrafią nawiązywać kontaktów międzyludzkich, są bardzo wrażliwe na drwiny na własny temat ze strony obcych, a przy braku wsparcia w rodzinie taka wrażliwość staje się niebezpieczna.

Młodzi ludzie boją się chodzić do szkoły, bo dostaną złą ocenę lub ktoś ich wyśmieje; do tego boją się swoistego molestowania w sieci – werbalnej przemocy, którą Internet jest przesycony, tzw. „trollowanie” czy „hejtowanie” na kogoś rodzi lęki w ofierze. Coś takiego prowadzi do depresji lub załamania nerwowego. Lęki powodują obniżenie poczucia własnej wartości, zwiększają nieufność do innych. Każdy następny problem, z którym spotyka się skrzywdzona osoba, urasta do rangi katastrofy. Niczym nieuzasadniona nienawiść rówieśników działa destrukcyjnie na dzieci, które znajdują się w ogniu zupełnie niekonstruktywnej krytyki, podyktowanej jedynie sadystycznym wyrządzeniem komuś krzywdy. Jej ofiary nie radzą sobie potem w dorosłym życiu.

10 najlepszych szkół podstawowych w Olsztynie
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
Nauczyciel oskarżony o naruszenie nietykalności uczennicy. Dyrektor szkoły w relacji z nastolatką?
Dzień Dobry TVN w Olsztynie. Powodem olsztyńska studniówka