29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Nie będzie już Reala!

OlsztynNie będzie już Reala!

Z mapy olsztyńskich sklepów znika hipermarket Real. Niemiecki gigant ma trafić w ręce francuskiej sieci Auchan.

reklama
Real wycofuje się z Polski z powodu coraz słabszych wyników finansowych.

Jak podaje uokik.gov.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał już zgodę na wykupienie sieci Real przez francuską grupę Auchan, ale „przejmująca spółka będzie musiała sprzedać 8 sklepów. To pierwsza decyzja warunkowa wydana w tym roku przez Urząd. […] Auchan Polska jest kontrolowana przez Groupe Auchan. Posiada 27 sklepów pod marką Auchan, kontroluje również spółkę Elea Polska, właściciela  sieci sklepów Simply Market”.

Real wycofuje się z Polski z powodu coraz słabszych wyników finansowych. Niemiecka sieć były jedną z najdłużej działających w naszym kraju zagranicznych sieci handlowych, pojawiła się w 1995 roku, i doczekała się 57 punktów. Real nie tylko budował nowe sklepy, ale też podkupywał konkurentów – w 2006 roku  za 224 mln euro kupili od francuskiej Grupy Casino 19 hipermarketów Géant.

reklama

Co przejęcie sklepów Real przez Auchan oznacza dla nas, konsumentów? Według badań poziomu cen, francuska sieć należy do jednych z najtańszych, niemiecka plasowała się pośrodku rankingu. Teoretycznie powinniśmy się cieszyć, w praktyce będziemy mogli to sprawdzić niebawem.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane