fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Nie będzie już Reala!

reklama

Z mapy olsztyńskich sklepów znika hipermarket Real. Niemiecki gigant ma trafić w ręce francuskiej sieci Auchan.

    Real wycofuje się z Polski z powodu coraz słabszych wyników finansowych.
Real wycofuje się z Polski z powodu coraz słabszych wyników finansowych.

Jak podaje uokik.gov.pl, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał już zgodę na wykupienie sieci Real przez francuską grupę Auchan, ale „przejmująca spółka będzie musiała sprzedać 8 sklepów. To pierwsza decyzja warunkowa wydana w tym roku przez Urząd. […] Auchan Polska jest kontrolowana przez Groupe Auchan. Posiada 27 sklepów pod marką Auchan, kontroluje również spółkę Elea Polska, właściciela  sieci sklepów Simply Market”.

Real wycofuje się z Polski z powodu coraz słabszych wyników finansowych. Niemiecka sieć były jedną z najdłużej działających w naszym kraju zagranicznych sieci handlowych, pojawiła się w 1995 roku, i doczekała się 57 punktów. Real nie tylko budował nowe sklepy, ale też podkupywał konkurentów – w 2006 roku  za 224 mln euro kupili od francuskiej Grupy Casino 19 hipermarketów Géant.

Czytaj też:  Badanie: Ok. 47 proc. Polaków nie odczuło znaczących zmian w finansach w ostatnim roku
reklama

Co przejęcie sklepów Real przez Auchan oznacza dla nas, konsumentów? Według badań poziomu cen, francuska sieć należy do jednych z najtańszych, niemiecka plasowała się pośrodku rankingu. Teoretycznie powinniśmy się cieszyć, w praktyce będziemy mogli to sprawdzić niebawem.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama