14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Świętował z kumplem urodziny, potem go okradł

OlsztynŚwiętował z kumplem urodziny, potem go okradł

Sebastian M. (31 l.) poszedł na imprezę urodzinową do kolegi, by nie tylko złożyć mu życzenia i wręczyć prezent, ale i go okraść.

reklama
31-latek uszczuplił w ten sposób konto swojego znajomego o kwotę 950 zł.

Na olsztyńskim „Zatorzu” spotkało się dwóch znajomych, którzy od dawna się nie widzieli. Jeden z mężczyzn tego właśnie dnia obchodził urodziny. Jubilat postanowił z tej okazji zakupić alkohol w pobliskim sklepie i zaprosić Sebastiana M. do swojego domu.  Mężczyźni  weszli do marketu, gdzie pokrzywdzony, robiąc zakupy posłużył się kartą płatniczą. Sebastian M. asystował koledze i podejrzał nr PIN, jaki ten wprowadzał do czytnika kart  podczas transakcji.

Potem razem udali się do mieszkania jubilata, gdzie wspólnie spożywali  alkohol. Sebastian M., wykorzystując chwilę jego nieuwagi, ukradł solenizantowi kartę płatniczą i opuścił dom.

reklama

Następnego  dnia podejrzany kilkukrotnie wypłacił pieniądze z różnych bankomatów na terenie Olsztyna oraz dokonał płatności kartą w kilku sklepach. Kiedy pieniądze na koncie  skończyły się mężczyzna połamał kartę i wyrzucił ją.  31-latek uszczuplił w ten sposób konto swojego znajomego o kwotę 950 zł.

Natomiast po kilku dniach pokrzywdzony zgłosił sprawę kradzieży Policji. Funkcjonariusze,  mając zgromadzony materiał dowodowy, w dniu  20 stycznia, zatrzymali 31-letniego Sebastiana M. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał do zarzucanych mu czynów. Podejrzany był już w przeszłości karany np. za przestępstwo paserstwa i jazdy pod wpływem alkoholu. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia