fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Podsumowanie kampanii promocyjnej Warmii i Mazur

reklama

Niemal 13 mln złotych kosztowała kampania promocyjna „Warmia i Mazury – Cudownie!”. Badania wskazują, że w kilku krajach Europy wzrosła rozpoznawalność naszego regionu.

konfra w warmińskim
Za część działań – m.in. produkcję spotu telewizyjnego, billboardy, emisję spotu w portalach internetowych zagranicą, odpowiadała firma Ecorys.

Środki na realizację kampanii pochodziły z funduszy europejskiej oraz samorządu województwa. Kampania, realizowana w latach 2009-2014 oparta była na kilku elementach: targach, prezentacjach, wizytach studyjnych dziennikarzy z zagranicy, druku folderów informacyjnych. Za część działań – m.in. produkcję spotu telewizyjnego, billboardy, emisję spotu w portalach internetowych zagranicą, odpowiadała firma Ecorys.

I tak stanowiska na targach, promujące region, pojawiły się w Berlinie, Kijowie, Wilnie, Brukseli, Pradze. Region odwiedziło 21 dziennikarzy z sześciu państw, którzy wycieczkę po Warmii i Mazurach szeroko relacjonowali w swoich mediach. Foldery turystyczne zostały przetłumaczone na sześć języków.

reklama

Główna część kampanii, realizowana przez Ecorys, odbyła się od maja do października 2013 roku. Nakręcony spot telewizyjny emitowany był w portalach zagranicznych (łącznie 203 tys. kliknięć). W portalach ogólnopolskich (wp.pl, onet.pl, gazeta.pl) spot promocyjny obejrzało ponad milion osób. Do tego pojawiły się billboardy w stajach metra i w miastach: Bruksela, Berlin, Wilno, Bratysława, Kijów. Nie zabrakło siatek wielkoformatowych rozmieszczonych w głównych punktach wielu polskich miast. Warto dodać, że 30 proc. kwoty, którą miało na wydanie Ecorys (łącznie 9,7 mln zł) zostało przeznaczonych na promocję zagraniczną. Spoty telewizyjne emitowane były także w kanałach „tematycznych” – National Geographic, Animal Planet, Discovery Channel.

Czytaj też:  Zginęły dwie osoby. Policja szuka kierowcy Audi a8

Po kampanii reklamowej przyszła ewaluacja. Według szczegółowych badań przeprowadzonych przez Eu Consults z Gdańska rozpoznawalność regionu wzrosła w każdym z krajów, gdzie były emitowane spoty i reklama Warmii i Mazur. Okazuje się – i to chyba nie jest zaskoczeniem – że jesteśmy kojarzeni z jezior, lasów, zamków średniowiecznych, obiektów sakralnych, spływów kajakowych, agroturystyki. Co ciekawe kilku ankietowanych z Ukrainy kojarzy nas z… morzem.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama