fbpx
-10 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Kilkadziesiąt firm chce budować obwodnicę

reklama

17 wykonawców złożyło wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym na budowę odcinka obwodnicy od połączenia z istniejącą dk 16 w okolicy Kudyp do węzła Olsztyn Południe o długości 10 km. Do przetargu na drugie zadanie – budowę obwodnicy na odcinku ok. 14,7 km od węzła Olsztyn Południe do węzła Olsztyn Wschód – chce przystąpić 15 podmiotów.

Wycinka drzew pod obwodnicę.

Spośród złożonych wniosków wykonawców Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie wybierze tych, których wiedza, doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i technologiczna będą spełniały warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Do wybranych wykonawców zostaną wysłane zaproszenia do składania ofert cenowych.

GDDiKA przyjęła w postępowaniu trzy kryteria oceny ofert. Oprócz ceny, jednym z kryteriów jest termin wykonania. Wykonawca na etapie składania ofert będzie mógł zaproponować wykonanie zamówienia w terminie krótszym niż maksymalny wymagany okres 31 miesięcy, jednak nie krótszym niż 28 miesięcy. Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych. Trzecim kryterium oceny ofert jest okres gwarancji. Podpisanie umów na budowę obwodnicy planowane na II połowę 2014 roku.

Czytaj też:  Ogłoszono przetarg na przebudowę skrzyżowania w Olecku
reklama

Nowa droga ominie miasto od południa. Inwestycja polegać będzie na budowie dwóch odcinków obwodnicy o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową 32 obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska. Docelowo powstanie pięć węzłów drogowych: Olsztyn Zachód, Olsztyn Południe, Olsztyn Jaroty, Olsztyn Pieczewo, Olsztyn Wschód.

Lista firm i konsorcjów starających się o dopuszczenie do udziału w postępowaniu przetargowym. ZADANIE 1 oraz ZADANIE 2

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama