18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Marszałek przedłużył kontrakty czterem dyrektorom placówek kulturalnych

ElblągMarszałek przedłużył kontrakty czterem dyrektorom placówek kulturalnych

Janusz Kijowski, Andrzej Marcinkiewicz, Krzysztof Stachowski i Antoni Czyżyk to nowi-starzy dyrektorowie placówek kulturalnych w województwie warmińsko-mazurskim.

reklama
Dyrektor CEiIK-u (pierwszy z lewej) marzy o remoncie placówki.

Całej czwórce zarząd województwa warmińsko-mazurskiego, jako instytucji nadzorującej działanie placówek, przedłużył kontrakty do 2018 roku.

– Cieszę się, że weryfikacja państwa pracy była pozytywna i możemy się tutaj spotkać. Bez konieczności organizowania konkursu na te stanowiska zdecydowaliśmy się przedłużyć panom kontrakty – mówił Jacek Protas, marszałek województwa. – Zarząd województwa wysoko ocenił waszą pracę.

reklama

Kontrakty do 2018 roku podpisali: Janusz Kijowski (dyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie), Andrzej Marcinkiewicz (dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publiczne), Krzysztof Stachowski (dyrektor Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych) oraz Antoni Czyżyk (dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu).

Janusz Kijowski: – Teatr jest rozpędzony, repertuar przygotowany na 2-3 sezony, ale musimy być czujni, wsłuchiwać się w głos publiczności. Czyhają na nas dwa zagrożenia. Pierwszym z nich jest popadnięcie w akademickość, a drugim nadmierna awangardowość. Musimy iść środkiem tej drogi.

Dyrektor dodał także, że “jego czas się kończy”, bo za pięć lat zostanie emerytem dlatego też naciska na odmłodzenie kadry i “nowe płuca” w teatrze.

reklama

Andrzej Marcinkiewicz wyliczał z kolei ile projektów i ile pieniędzy udało się pozyskać WBP z funduszy unijnych w ostatnich latach. Rzucił też garścią liczb. Okazuje się, że w 1995 roku w WBP i jej filiach rozsianych po całym województwie było 25 komputerów. w 2013 już 2352. W ubiegłym roku biblioteki odwiedziło 210 tys. osób, które dokonały 300 tys. wypożyczeń. W bibliotekach odbyło się także 413 spotkań autorskich.

Z kolei dyrektor CEiIK po przedstawieniu dokonań placówki odniósł się także do siedziby CEiIK-u.

– Marzy nam się, aby stuletni budynek w Jakubowie wrócił do swojego starego wyglądu. Może będzie możliwe to dzięki środkom pochodzącym z nowej perspektywy finansowej? – mówił dyrektor.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane