-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowe miejsca pracy w Warmińsko – Mazurskiej Strefie Ekonomicznej

WiadomościNowe miejsca pracy w Warmińsko – Mazurskiej Strefie Ekonomicznej

W samym grudniu wydano 3 zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Warmińsko–Mazurskiej  Strefy Ekonomicznej, w ciągu całego roku było ich 13. Dla nas oznacza to nowe inwestycje i nowe miejsca pracy.

Na obszar Strefy składa się 28 Podstref
reklama

Zarząd W-MSSE wydał 13 zezwoleń na prowadzenie działalności w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Otrzymały je firmy: DFM, Peak Packaging Poland, AMK-WORKSTYLE KOZŁOWSCY SP. J., FRIGIPOL, Wójcik Fabryka Mebli, Sanit Plast Adam i Eulalia Filipczak, PUR, Corab-Electronic, BRUSS Polska, Acoustic s.c. ACOUSTICS, ZPU ELSPAW sp. j. Krzysztof Mielczarek.

Do tego grona w ostatnim miesiącu dołączyło: Przedsiębiorstwo DAN STAL – uznana marka branży stalowej na lokalnym rynku – będzie realizować inwestycje w Podstrefie Elbląg, Spółka Eurotter ERK – Serwis, która powstała w celu realizacji projektu w Podstrefie Olsztynek i zajmie się budową profesjonalnej bazy logistycznej. Ostatni przedsiębiorca to MM SZABELSKI, który będzie realizował inwestycję w Podstrefie Piecki polegającą m.in. na realizacji projektu budowy nowoczesnego zakładu piekarsko-cukierniczego.

reklama

Nowe firmy, które dostały zezwolenia na prowadzenie działalności w W-MSSE zobowiązały się ponieść nakłady inwestycyjne w kwocie niemalże 22 mln zł  i utworzyć 30 nowych miejsc pracy.

Ogółem w 2013 r. przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych w wysokości 107 mln zł, a także zobowiązali się utworzyć 163 nowe miejsca pracy i utrzymać obecnych 1164 pracowników.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia