-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

Pomysł na objazd w trakcie budownia linii tramwajowej

OlsztynPomysł na objazd w trakcie budownia linii tramwajowej

Prezydent Olsztyna na swoim blogu dzieli się pomysłami na uniknięcie paraliżu komunikacyjnego podczas budowy linii tramwajowej.

reklama
Jeden z objazdów na czas budowy linii tramwajowej ma biec koło masztu.

Widać wyraźnie, że musimy szukać dodatkowych możliwości przejazdu z „olsztyńskich sypialni” i dlatego chcemy część ruchu osobowego skierować przez Brzeziny, a dla mieszkańców Pieczewa i części Jarot stworzyć możliwość przejazdu przez dawny poligon koło masztu telewizyjnego – pisze na blogu prezydent. – Dodatkowo chcemy wzmocnić komunikację publiczną, zarówno w zakresie częstotliwości kursowania autobusów, jak i organizacji ruchu. Analizujemy też czy jest szansa na osobny pas dla autobusów, bo byłoby to najlepszą zachętą do pozostawienia samochodu i przesiadki do komunikacji publicznej.

I dalej:

reklama

– Inny temat to działania łagodzące szczyt komunikacyjny poprzez jego wydłużenie, będące efektem różnych godzin otwierania jednostek użyteczności publicznej – urzędów, szkół, instytucji. Gdy to wszystko opanujemy, dotrzemy do każdego mieszkańca z informacjami o organizacji ruchu na okres budowy linii tramwajowej, wykorzystując do tego wszystkie kanały komunikowania – kończy prezydent.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia