fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Prace nad E-ncyklopedią Warmii i Mazur na finiszu

reklama

Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych powoli kończy prace nad E-ncyklopedią Warmii i Mazur.

Projekt przewiduje wykonanie tysiąca profesjonalnych filmów krótkometrażowych i dokumentalnych
Prace nad E-ncyklopedią mają zakończyć się do lutego.

„E-ncyklopedia Warmii i Mazur” będzie bezpłatnym portalem internetowym – multimedialną encyklopedią Warmii i Mazur, największą w Polsce wirtualną encyklopedią regionalną. E-ncyklopedia będzie opisywać nasze województwo poprzez hasła z głównych dziedzin życia społeczno-gospodarczego. Ma być źródłem informacji na potrzeby edukacji. E-ncyklopedia Warmii i Mazur zbierze wiadomości z różnych dziedzin od historii zaczynając przez gospodarkę po na przyrodzie regionu kończąc. Co ważne E-ncyklopedia będzie funkcjonować jak Wikipedia i internauci będą mogli tworzyć własne hasła.

To nie jedyne takie przedsięwzięcie CEiIK-u. Dwa lata temu Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych stworzyło internetowy Leksykon Kultury Warmii i Mazur.  To baza danych o ludziach, miejscach, organizacjach, zabytkach i wydarzeniach związanych z kulturą regionu.

Nie tak dawno Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych podpisało umowę na kolejny projekt – budowę internetowego serwisu Regionalnej Kroniki Filmowej. Kosztem 400 tys. złotych powstanie baza dwuminutowych filmów, które będzie można nieodpłatnie obejrzeć i ściągnąć do celów edukacyjnych, prezentacyjnych, czy dokumentacyjnych. Filmy będą skatalogowane tematycznie wg kategorii: architektura, gospodarka, kultura i sztuka, kartka z kalendarza, media, nauka, obchody świąt i rocznic, oświata i edukacja, prawo, religie i wyznania, społeczeństwo, sport, system opieki zdrowotnej, środowisko naturalne, wydarzenia nadzwyczajne.
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama