23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Znaleziono ciało noworodka w studzience

DziałdowoZnaleziono ciało noworodka w studzience

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają sprawę dotyczącą znalezienia ciała noworodka w studzience ściekowej przy jednej z kamienic w Działdowie. Na ciało trafił mieszkaniec budynku, podczas czyszczenia studzienki. Policjanci zabezpieczyli teren, przeprowadzili oględziny miejsca, przesłuchali świadków. Nawiązali również kontakt z placówkami ośrodków pomocy społecznej oraz placówkami służby zdrowia.

reklama
Ciało noworodka zostało zabezpieczone w prosektorium.

Dzisiaj około godz. 13 oficer dyżurny działdowskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z mieszkańców miasta, który powiedział mu, że znalazł ciało noworodka w studzience kanalizacyjnej znajdującej się przy kamienicy, w której mieszka. Na miejsce od razu pojechali policjanci, którzy potwierdzili informację. Mężczyzna powiedział, że od jakiegoś czasu mieszkańcy kamienicy skarżyli się mu, że zapycha się studzienka ściekowa. Ten postanowił ją wyczyścić. Podczas tej czynności drutem wyciągnął różne rzeczy, wyciągnął również ciało noworodka.

Policjanci zabezpieczyli pobliski teren. Przeprowadzili oględziny miejsca, zabezpieczyli ślady. Na miejscu przesłuchiwani są mieszkańcy kamienicy oraz kamienic sąsiadujących. Funkcjonariusze nawiązali również kontakt z pracownikami lokalnych ośrodków pomocy społecznej oraz z lokalnymi placówkami służby zdrowia. Ciało noworodka zostało zabezpieczone w prosektorium. Przeprowadzona sekcja wykaże, co było przyczyną śmierci. Teraz pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Działdowie prowadzimy czynności mające na celu wyjaśnić tą sprawę.

reklama

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane