18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Bezpieczny lód to bezpieczne ferie

OlsztynBezpieczny lód to bezpieczne ferie

Ponad dwa tysiące uczniów klas IV-V ze szkół powiatu olsztyńskiego weźmie udział w czterech festynach propagujących bezpieczne zachowanie na lodzie. Będzie m.in. akcja poduszkowca na lodzie, nauka metod pomocy osobie tonącej, czy obrony przed agresywnym psem.

reklama
Organizatorzy szacują, że w czterech festynach edukacyjno-profilaktycznych weźmie udział łącznie ponad dwa tys. uczniów.

Pierwsza z czterech imprez edukacyjnych „Bezpieczny Lód 2014” odbędzie się w piątek 17 stycznia o godz. 10 na plaży miejskiej nad jeziorem Jemiołowo w gminie Olsztynek. Festyny są adresowane do dzieci i młodzieży z terenu powiatu olsztyńskiego, które w poniedziałek 27 stycznia rozpoczną ferie zimowe.

– Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci wypoczywających w czasie ferii uznaliśmy za zasadne pokazanie zagrożeń związanych z wchodzeniem na lód i sposoby radzenia sobie w sytuacjach krytycznych – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w olsztyńskim starostwie.

reklama

Organizatorzy szacują, że w czterech festynach edukacyjno-profilaktycznych weźmie udział łącznie ponad dwa tys. uczniów ze wszystkich gminnych szkół podstawowych z terenu powiatu olsztyńskiego ziemskiego. Nikt nie powinien się nudzić, bo wszystko będzie się odbywało w niezwykle atrakcyjnej i przyjemnej formie. W programie spotkań przewiduje się między innymi naukę udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem pomocy udzielanej osobie tonącej pod lodem, naukę bezpiecznego zachowania nad zamarzniętymi zbiornikami w okresie zimowym, pokazy ratownictwa na lodzie z udziałem policyjnego poduszkowca, pokaz tresury psów policyjnych oraz naukę obrony przed agresywnym psem. Poza tym planowany jest udział oddziałów antyterrorystycznych, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz wiele konkursów dotyczących wiedzy o bezpieczeństwie.

Harmonogram festynów:

– plaża miejska k. Olsztynka (17 stycznia 2014 r.)

reklama

– plaża w Swobodnie k. Dobrego Miasta (20 stycznia 2014 r.)

– Barczewo (22 stycznia 2014 r.)

– plaża Słoneczny Brzeg w Rukławkach k. Biskupca (24 stycznia 2014 r.)

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane