9 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Bezpieczny lód to bezpieczne ferie

WiadomościBezpieczny lód to bezpieczne ferie

Ponad dwa tysiące uczniów klas IV-V ze szkół powiatu olsztyńskiego weźmie udział w czterech festynach propagujących bezpieczne zachowanie na lodzie. Będzie m.in. akcja poduszkowca na lodzie, nauka metod pomocy osobie tonącej, czy obrony przed agresywnym psem.

Organizatorzy szacują, że w czterech festynach edukacyjno-profilaktycznych weźmie udział łącznie ponad dwa tys. uczniów.
reklama

Pierwsza z czterech imprez edukacyjnych „Bezpieczny Lód 2014” odbędzie się w piątek 17 stycznia o godz. 10 na plaży miejskiej nad jeziorem Jemiołowo w gminie Olsztynek. Festyny są adresowane do dzieci i młodzieży z terenu powiatu olsztyńskiego, które w poniedziałek 27 stycznia rozpoczną ferie zimowe.

– Mając na względzie bezpieczeństwo dzieci wypoczywających w czasie ferii uznaliśmy za zasadne pokazanie zagrożeń związanych z wchodzeniem na lód i sposoby radzenia sobie w sytuacjach krytycznych – mówi Zbigniew Załuski, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego w olsztyńskim starostwie.

reklama

Organizatorzy szacują, że w czterech festynach edukacyjno-profilaktycznych weźmie udział łącznie ponad dwa tys. uczniów ze wszystkich gminnych szkół podstawowych z terenu powiatu olsztyńskiego ziemskiego. Nikt nie powinien się nudzić, bo wszystko będzie się odbywało w niezwykle atrakcyjnej i przyjemnej formie. W programie spotkań przewiduje się między innymi naukę udzielania pierwszej pomocy ze szczególnym uwzględnieniem pomocy udzielanej osobie tonącej pod lodem, naukę bezpiecznego zachowania nad zamarzniętymi zbiornikami w okresie zimowym, pokazy ratownictwa na lodzie z udziałem policyjnego poduszkowca, pokaz tresury psów policyjnych oraz naukę obrony przed agresywnym psem. Poza tym planowany jest udział oddziałów antyterrorystycznych, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego oraz wiele konkursów dotyczących wiedzy o bezpieczeństwie.

Harmonogram festynów:

reklama

– plaża miejska k. Olsztynka (17 stycznia 2014 r.)

– plaża w Swobodnie k. Dobrego Miasta (20 stycznia 2014 r.)

– Barczewo (22 stycznia 2014 r.)

– plaża Słoneczny Brzeg w Rukławkach k. Biskupca (24 stycznia 2014 r.)

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia