15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

500 wolontariuszy WOŚP jest już gotowych do zbiórki

Olsztyn500 wolontariuszy WOŚP jest już gotowych do zbiórki

270 tysięcy złotych udało się uzbierać rok temu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord?

reklama
Organizatorzy WOŚP w Olsztynie liczą na wsparcie 500 wolontariuszy.

W Miejskim Ośrodku Kultury, który jest organizatorem 22. finału WOŚP w Olsztynie, odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono sztab olsztyńskiej orkiestry i jej sponsorów. Szefowa sztabu Maja Dzieciątek zaznaczyła, że pieniędzy publicznych nie zostanie wyłożona nawet złotówka na organizację finału. Na wszystko zrzucili się sponsorzy.

– 22 finał WOŚP rozpocznie się już w czwartek 9 stycznia i tak naprawdę cały czas program się zmienia, dochodzą nowe imprezy – mówiła Maja Dzieciątek. – Apelujemy także o dostarczanie gadżetów na licytację.

reklama

Agnieszka Sadowska, opiekun wolontariuszy: – zgłosiło się niemal 500 osób. Wszyscy wolontariusze będą ubrani w czerwone koszulki, będą posiadać identyfikator i zaplombowaną puszkę.

Swoją rolę odegrają również taksówkarze, którzy będą wozić wolontariuszy do banku i do siedziby sztabu WOŚP. Sławomir Kałwianiec, szef olsztyńskich taksówkarzy podkreśla, że będą to robić z chęcią.

– Prawdopodobnie wykonamy 220-250 darmowych kursów – mówi Kałwianiec. – My już nie jesteśmy “złotówy” tylko naprawdę robimy to z chęcią i nie ma taksówkarza, który odmówiłby takiego kursu – śmieje się taksówkarz.

reklama

Szczegółowy program finału w Olsztynie TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia