-3 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

500 wolontariuszy WOŚP jest już gotowych do zbiórki

Wiadomości500 wolontariuszy WOŚP jest już gotowych do zbiórki

270 tysięcy złotych udało się uzbierać rok temu w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Olsztynie. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord?

Organizatorzy WOŚP w Olsztynie liczą na wsparcie 500 wolontariuszy.
reklama

W Miejskim Ośrodku Kultury, który jest organizatorem 22. finału WOŚP w Olsztynie, odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono sztab olsztyńskiej orkiestry i jej sponsorów. Szefowa sztabu Maja Dzieciątek zaznaczyła, że pieniędzy publicznych nie zostanie wyłożona nawet złotówka na organizację finału. Na wszystko zrzucili się sponsorzy.

– 22 finał WOŚP rozpocznie się już w czwartek 9 stycznia i tak naprawdę cały czas program się zmienia, dochodzą nowe imprezy – mówiła Maja Dzieciątek. – Apelujemy także o dostarczanie gadżetów na licytację.

reklama

Agnieszka Sadowska, opiekun wolontariuszy: – zgłosiło się niemal 500 osób. Wszyscy wolontariusze będą ubrani w czerwone koszulki, będą posiadać identyfikator i zaplombowaną puszkę.

Swoją rolę odegrają również taksówkarze, którzy będą wozić wolontariuszy do banku i do siedziby sztabu WOŚP. Sławomir Kałwianiec, szef olsztyńskich taksówkarzy podkreśla, że będą to robić z chęcią.

reklama

– Prawdopodobnie wykonamy 220-250 darmowych kursów – mówi Kałwianiec. – My już nie jesteśmy „złotówy” tylko naprawdę robimy to z chęcią i nie ma taksówkarza, który odmówiłby takiego kursu – śmieje się taksówkarz.

Szczegółowy program finału w Olsztynie TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia