fbpx
-3 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Prezydent: dzięki Artyleryjskiej oszczędności 37,8 mln zł

reklama

Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz informuje na swoim blogu, że dzięki budowie ul. Artyleryjskiej udało się zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów złotych.

    Prezydent: - Projektując budowę ulicy Artyleryjskiej zakładano, że inwestycja przyniesie oszczędność w przewozach pasażerskich blisko 18,85 mln złotych rocznie. Po badaniu okazuje się, że ta oszczędność wynosi prawie 34,5 mln złotych!
Prezydent: – Projektując budowę ulicy Artyleryjskiej zakładano, że inwestycja przyniesie oszczędność w przewozach pasażerskich blisko 18,85 mln złotych rocznie. Po badaniu okazuje się, że ta oszczędność wynosi prawie 34,5 mln złotych!

Prezydent pisze na blogu o ul. Artyleryjskiej:

Dziś, gdy jedziemy tą arterią, już raczej rzadko przypominamy sobie o kłopotliwym, tymczasowym przejeździe przez tory w ciągu ulic Wojska Polskiego i Partyzantów, o utrudnieniach przy wyjeździe z ulicy Leśnej i kompleksu budynków dawnych koszar artylerii. Przeciwnie, z coraz większym zainteresowaniem patrzymy, jak nowa Artyleryjska zaczyna oddziaływać na otoczenie i zachęcać inwestorów. To dobry impuls rozwojowy i swoisty tlen dla nowych inwestycji oraz modernizacji tego ważnego kompleksu zabytkowych obiektów militarnych.

reklama

A dalej powołuje się na specjalistyczne opracowanie „Wyliczenie wskaźników rezultatu dla projektu „Budowa nowego przebiegu ul. Artyleryjskiej z budową wiaduktu w ciągu ulicy Partyzantów – Wojska Polskiego”, które powstało po realizacji inwestycji i jest obligatoryjne dla przedsięwzięć finansowanych ze środków unijnych. Okazało się, że autorzy opracowania badali natężenie ruchu na nowej Artyleryjskiej trzykrotnie w 2013 roku.

– Projektując budowę  ulicy Artyleryjskiej zakładano, że inwestycja przyniesie oszczędność w przewozach pasażerskich blisko 18,85 mln złotych rocznie. Po badaniu okazuje się, że ta oszczędność wynosi prawie 34,5 mln złotych! Zakładane wskaźniki przekroczyliśmy o ponad 82 proc.! Całkiem nieźle, prawda? – nie ukrywa radości Piotr Grzymowicz.

Czytaj też:  Prezydent Grzymowicz przeprasza za wpisy na Twitterze

Nieco gorzej wypadła w tym zestawieniu sytuacja w przewozach samochodami  ciężarowymi. Oszczędność wg założeń projektu miała wynieść blisko 3,9 mln złotych, ale ostatecznie zatrzymała się na 3,3 mln zł. Zabrakło kilkaset tysięcy złotych, żeby w pełni zrealizować wskaźnik, ale mieścimy się jednak w granicach dopuszczalnej różnicy, która wynosi 25%.

– Różnica z pewnością cieszy mieszkańców domów przy alei Wojska Polskiego, gdzie tym samym uciążliwości są mniejsze. Przypomnę, że w przypadku tej alei docelowym rozwiązaniem jest wyprowadzenie ruchu ciężarowego na obwodnicę, a póki co szukamy rozwiązań, żeby go maksymalnie ograniczyć – zaznacza prezydent.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama