fbpx
-0 C
Olsztyn
niedziela, 28 listopada, 2021
reklama

Kanonizacja, mundial i wybory. Jaki będzie rok 2014?

reklama

Rok 2014 będzie obfitował w emocjonujące wydarzenia polityczne, sportowe i społeczne.

To będzie gorący rok dla samorządowców
To będzie gorący rok dla samorządowców

Jedno już jest pewne – Polacy są już trochę bogatsi. Od 1 stycznia wzrosła najniższa pensja krajowa, która wynosi teraz 1680 złotych netto.

Niestety początek roku, to również podwyżki. W 2014 zapłacimy 15 procent więcej za alkohol i 5 procent więcej za papierosy. Podrożeje również gaz, za który zapłacimy miesięcznie kilkanaście złotych więcej. Mniej za to zapłacimy za prąd, który staniej około 2,5 procent.

reklama

W 2014 roku odbędą się trzy duże imprezy sportowe. Już 7 lutego rozpoczną się w Soczi Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Wszyscy Polacy będą ściskać kciuki za Justynę Kowalczyk i naszych skoczków narciarskich. Zimowe emocje potrwają do 23 lutego. Latem będziemy mogli obejrzeć w akcji najlepszych piłkarzy świata. W czerwcu wystartują Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii. Niestety bez udziału naszej kadry, która w eliminacjach zajęła dopiero czwarte miejsce. Jesienią w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata w Siatkówce. Siatkarski mundial zainauguruje mecz, który odbędzie się na Stadionie Narodowym.  Na trybunach zasiądzie około 60 tysięcy widzów, co jak na spotkanie siatkarskie będzie ewenementem. Finał odbędzie się 21 września w katowickim Spodku.

Czytaj też:  Europa. Czwarta fala dotyka najmocniej Wielką Brytanię oraz wschód kontynentu, m.in. Litwę, Rosję i Rumunię

Wielu Polaków czeka na dzień 27 kwietnia, w którym kanonizowany zostanie Jan Paweł II. Do Rzymu wybierze się na pewno wielu naszych rodaków. Swoją obecność zapowiedział już prezydent Bronisław Komorowski.

W 2014 roku będziemy dwukrotnie wybierać naszych reprezentantów. W dniach 22-25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybiorą swoich europosłów już po raz trzeci. W 2004 wybraliśmy 54 deputowanych, a w 2009 do Brukseli wysłanych zostało 50 polskich europosłów. Kadencja europarlamentarzystów trwa pięć lat

We wrześniu odbędą się wybory samorządowe. Mieszkańcy Warmii i Mazur wybiorą swoich radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast 18 września.

Dla partii i polityków będzie to próba generalna przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi, które odbędą się w 2015 roku.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama