Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
1 C
Olsztyn
czwartek, 23 stycznia, 2020

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Straż graniczna rekrutuje

reklama

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej poszukuje kandydatów do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Na nowych funkcjonariuszy czekają 32 wolne miejsca pracy.

WMOSG ochrania lądową granicę Polski z Federacją Rosyjską na długości prawie 200 km. Zadania służbowe zapisane w ustawie o straży granicznej realizuje poprzez 11 placówek na Warmii i Mazurach.

Służba w straży granicznej daje możliwość:

reklama

– służby w instytucji stojącej na straży przepisów prawa jako gwaranta ładu porządku publicznego,
– rozwoju osobistego,
– stabilizacji zawodowej,
– podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Od kandydatów oczekuje się:

– umiejętności współpracy w zespole,
– zainteresowania tematyką bezpieczeństwa publicznego,
– nastawienia na rozwój zawodowy,
– komunikatywności,
– kreatywności w działaniu.

Postępowanie kwalifikacyjne jest dwuetapowe. – Pierwszy etap rozpoczyna się od złożenia przez kandydata kompletnej dokumentacji, a następnie z osobą ubiegającą się do służby przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badania psychofizjologiczne – wylicza Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po pozytywnym zaliczeniu pierwszego etapu kandydat kierowany jest na drugi etap, który realizowany jest w jednym z ośrodków szkolenia straży granicznej (Koszalin lub Kętrzyn). Składa się on z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, testu pisemnego ze znajomości wybranego języka obcego, testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej.

Ponadto w ramach postępowania kwalifikacyjnego kandydat uzyskuje poświadczenie bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych oraz orzeczenie o zdolności fizycznej i psychicznej do służby w straży granicznej wydane przez Rejonową Komisję Lekarską.

Kandydaci, którzy pozytywnie ukończą postępowanie kwalifikacyjne i uzyskają najwyższą liczbę punktów z drugiego etapu, zasilą szeregi straży granicznej.

Osoby zainteresowane ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej proszone są o osobiste zgłaszanie się w celu złożenia dokumentów wymienionych na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w Wydziale Kadr i Szkolenia Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78. Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godz. 8–14.

Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdziesz TUTAJ.

reklama

styczeń, 2020

31STY18:00POTAŃCÓWKA: RODZINNA KAPELA BUTRYNÓWSpichlerz, Piastowska 13Kategoria wydarzenia:Darmowe,Dla dzieci,Imprezy,Rozrywka,Taniec

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

To jedyny bar w Olsztynie z takim klimatem. Dlaczego ten lokal tak bardzo się wyróżnia?

To na pewno miejsce wyjątkowe ze względu na klimat, który tam panuje. A ten tworzą przede wszystkim ludzie. Klienci Masonerii nie mają złudzeń i na...

RABATOL.PL

X