14 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Straż graniczna rekrutuje

Strona główna Wiadomości Straż graniczna rekrutuje
reklama

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej poszukuje kandydatów do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. Na nowych funkcjonariuszy czekają 32 wolne miejsca pracy.

WMOSG ochrania lądową granicę Polski z Federacją Rosyjską na długości prawie 200 km. Zadania służbowe zapisane w ustawie o straży granicznej realizuje poprzez 11 placówek na Warmii i Mazurach.

reklama

Służba w straży granicznej daje możliwość:

– służby w instytucji stojącej na straży przepisów prawa jako gwaranta ładu porządku publicznego,
– rozwoju osobistego,
– stabilizacji zawodowej,
– podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Od kandydatów oczekuje się:

– umiejętności współpracy w zespole,
– zainteresowania tematyką bezpieczeństwa publicznego,
– nastawienia na rozwój zawodowy,
– komunikatywności,
– kreatywności w działaniu.

Postępowanie kwalifikacyjne jest dwuetapowe. – Pierwszy etap rozpoczyna się od złożenia przez kandydata kompletnej dokumentacji, a następnie z osobą ubiegającą się do służby przeprowadzana jest rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badania psychofizjologiczne – wylicza Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Po pozytywnym zaliczeniu pierwszego etapu kandydat kierowany jest na drugi etap, który realizowany jest w jednym z ośrodków szkolenia straży granicznej (Koszalin lub Kętrzyn). Składa się on z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, testu pisemnego ze znajomości wybranego języka obcego, testu sprawności fizycznej i rozmowy kwalifikacyjnej.

Ponadto w ramach postępowania kwalifikacyjnego kandydat uzyskuje poświadczenie bezpieczeństwa w zakresie dostępu do informacji niejawnych oraz orzeczenie o zdolności fizycznej i psychicznej do służby w straży granicznej wydane przez Rejonową Komisję Lekarską.

Kandydaci, którzy pozytywnie ukończą postępowanie kwalifikacyjne i uzyskają najwyższą liczbę punktów z drugiego etapu, zasilą szeregi straży granicznej.

Osoby zainteresowane ubieganiem się o przyjęcie do służby w Warmińsko–Mazurskim Oddziale Straży Granicznej proszone są o osobiste zgłaszanie się w celu złożenia dokumentów wymienionych na stronie internetowej www.wm.strazgraniczna.pl w Wydziale Kadr i Szkolenia Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 78. Dokumenty przyjmowane są od poniedziałku do czwartku w godz. 8–14.

Szczegółowe zasady i tryb rekrutacji znajdziesz TUTAJ.

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma