13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Plany ANR na sprzedaż gruntów w 2014 roku

WiadomościPlany ANR na sprzedaż gruntów w 2014 roku

Olsztyńska Agencja Nieruchomości Rolnych w 2014 rok zakładają sprzedaż 10,7 tys. ha ziemi rolnej i przeznaczonej na cele pozarolnicze. Do sprzedaży trafią grunty m.in. w okolicach Olsztyna i Elbląga.

Średnia cena ziemi sprzedawanej przez olsztyński ANR w 2013 roku wynosiła 18 tys. zł za ha.
W 2014 roku do przetargów ANR wystawi blisko 400 ha ziemi niewolnej. W sumie będzie to 48 różnych działek. Znajdą się tam m.in. udokumentowane złoża kruszywa w miejscowości Bramka pod Morągiem, tereny przeznaczone na ekologiczną produkcję rolną we wsi Rańsk k. Dźwierzut (1,7 ha). Większość gruntów nierolnych będzie jednak położona w pobliżu miast i przeznaczona na zabudowę mieszkaniową.
Olsztyńska ANR w 2014 roku zamierza wystawić na sprzedaż m.in. trzy działki na zabudowę jednorodzinną mieszkaniową w Kętrzynie, kilka działek pod Elblągiem we wsiach Nowina i Komorowo Żuławskie. Podobne działki trafią na sprzedaż w Klebarku Małym i w Kosyniu pod Dobrym Miastem.W Unieszewie pod Olsztynem ANR wystawi na sprzedaż 30 ha ziemi przeznaczonej na działalność turystyczną. W Zwierzewie pod Ostródą ANR będzie chciało sprzedać pod to samo przeznaczenie działkę o powierzchni 0,5 ha.
Średnia cena ziemi sprzedawanej przez olsztyński ANR w 2013 roku wynosiła 18 tys. zł za ha.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia