15 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Radny miasta Jarosław Sz. z trzema zarzutami

OlsztynRadny miasta Jarosław Sz. z trzema zarzutami

Komenda Miejska Policji w Olsztynie postawiła trzy zarzuty radnemu miasta Jarosławowi Sz. który w sobotnią noc wraz z synem awanturował się i przepychał z policjantami.

reklama
Próbowaliśmy skontaktować się z radnym, ale nie odbiera telefonu

– Zarzuty dotyczą naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, znieważania policjantów i strażników miejskich oraz gróźb karalnych, które miały zmusić policjantów od odstąpienia czynności – informuje prokurator Mieczysław Orzechowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Przypomnijmy. W sobotnią noc (około godz. 23) dyżurny miasta odebrał zgłoszenie o awanturujących się osobach, które chciały skorzystać z taksówki. Według relacji taksówkarz odmówił kursu, bo jeden z mężczyzn był pijany. Wówczas, jak relacjonuje rzecznik prokuratury, jedna z osób kopnęła w taksówkę, więc taksówkarz zdecydował się zgłosić zdarzenie, do którego doszło przy ul. Pieniężnego.

reklama

– Na miejscu doszło do przepychanki słownej z interweniującymi funkcjonariuszami policji oraz straży miejskiej. Zastosowano środki przymusu bezpośredniego wobec Jarosława Sz. i jego syna Rafała Sz. – mówi Mieczysław Orzechowski. – Po przewiezieniu na komisariat mężczyźni nie uspokoili się a według relacji policjantów jeden z nich został opluty przez Jarosława Sz., który groźbami karalnymi starał się wymusić na policjantach odstąpienie od czynności.

Mężczyźni nie chcieli poddać się badaniu alkomatem, wiec została pobrana od nich krew. Wyniki badania  nie są jeszcze znane. Obaj zostali zwolnieni do domów i jak podkreśla rzecznik prokuratury nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Próbowaliśmy skontaktować się z radnym, ale nie odbiera telefonu. Czesław Jerzy Małkowski, przewodniczący klubu Demokratyczny Olsztyn, w którego składzie jest radny, również był nieuchwytny.

reklama

Jeżeli radny zostanie skazany, to straci swój mandat.

Zdjęcia z zatrzymania:

Radny miasta Jarosław Sz. z trzema zarzutami Olsztyn, Wiadomości

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane