fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 4 grudnia, 2021
reklama

Radny miasta Jarosław Sz. z trzema zarzutami

reklama

Komenda Miejska Policji w Olsztynie postawiła trzy zarzuty radnemu miasta Jarosławowi Sz. który w sobotnią noc wraz z synem awanturował się i przepychał z policjantami.

Próbowaliśmy skontaktować się z radnym, ale nie odbiera telefonu
Próbowaliśmy skontaktować się z radnym, ale nie odbiera telefonu

– Zarzuty dotyczą naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, znieważania policjantów i strażników miejskich oraz gróźb karalnych, które miały zmusić policjantów od odstąpienia czynności – informuje prokurator Mieczysław Orzechowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Przypomnijmy. W sobotnią noc (około godz. 23) dyżurny miasta odebrał zgłoszenie o awanturujących się osobach, które chciały skorzystać z taksówki. Według relacji taksówkarz odmówił kursu, bo jeden z mężczyzn był pijany. Wówczas, jak relacjonuje rzecznik prokuratury, jedna z osób kopnęła w taksówkę, więc taksówkarz zdecydował się zgłosić zdarzenie, do którego doszło przy ul. Pieniężnego.

reklama

– Na miejscu doszło do przepychanki słownej z interweniującymi funkcjonariuszami policji oraz straży miejskiej. Zastosowano środki przymusu bezpośredniego wobec Jarosława Sz. i jego syna Rafała Sz. – mówi Mieczysław Orzechowski. – Po przewiezieniu na komisariat mężczyźni nie uspokoili się a według relacji policjantów jeden z nich został opluty przez Jarosława Sz., który groźbami karalnymi starał się wymusić na policjantach odstąpienie od czynności.

Czytaj też:  Awantura pod blokiem. Kobieta kłócąc się z partnerem doznała urazu ręki

Mężczyźni nie chcieli poddać się badaniu alkomatem, wiec została pobrana od nich krew. Wyniki badania  nie są jeszcze znane. Obaj zostali zwolnieni do domów i jak podkreśla rzecznik prokuratury nie przyznają się do stawianych im zarzutów.

Próbowaliśmy skontaktować się z radnym, ale nie odbiera telefonu. Czesław Jerzy Małkowski, przewodniczący klubu Demokratyczny Olsztyn, w którego składzie jest radny, również był nieuchwytny.

Jeżeli radny zostanie skazany, to straci swój mandat.

Zdjęcia z zatrzymania:

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama