fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Jednogłośnie przyjęty budżet starostwa na 2014 rok [WIDEO][GALERIA]

reklama

Prawie 118 milionów dochodów, ponad 120 mln zł wydatków, w tym ponad 26 mln zł na inwestycje – tak w skrócie wygląda budżet Powiatu Olsztyńskiego na 2014 rok.

starostwo
Statuetki Królewny Warmińskiej Łyny otrzymali Anna Rok i doktor Jerzy Sikorski.

Nim jednak zrobiło się śmiertelnie poważnie i rozpoczęły się rozmowy o finansach sesję otworzył występ dziecięcej grupy „Elfiki” z SP 1 w Barczewie, która 6 grudnia wygrała Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących. Następnie władze powiatu wręczyły najwyższe honorowe wyróżnienie Powiatu Olsztyńskiego, czyli statuetki Królewny Warmińskiej Łyny doktorowi Jerzemu Sikorskiemu za wybitne zasługi w przywróceniu postaci Mikołaja Kopernika Warmii oraz Annie Rok, kierowniczce Miejskiej Biblioteki Publicznej w Barczewie za zasługi i osiągnięcia w promowaniu Warmii. A potem rozpoczęła się sesja.

reklama

Budżet Powiatu Olsztyńskiego na 2014 rok przedstawia się okazalej niż tegoroczny budżet. Najważniejsze parametry takie jak dochody i wydatki są wyższe niż w 2013 roku.

Większość z kwoty ponad 26 mln zł przeznaczonych na inwestycje powiat planuje przeznaczyć na poprawę infrastruktury drogowej. Starosta zaznacza jednak, że ambitne plany się ziszczą tylko w przypadku „odbudowy” przez rząd Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, którego budżet na cały kraj wynosi 250 mln zł.

Czytaj też:  Rolnik rzucał petardami. Jedna z nich wpadła mu do kalosza i wybuchła

W 2014 roku powiat planuje także zakończyć duży projekt unijny „e-mapa”, który zdigitalizuje powiatowy zasób geodezyjno-kartograficzny (8,4 mln zł). W przyszłym roku ruszy też budowa hali sportowej przy Zespole Szkół w Biskupcu, termomodernizacja ostatniego DPS-u w Dobrym Mieście. Nie zabraknie też sztandarowych imprez powiatu, czyli Warmińskiego Festiwalu Dziedzictwa Browarniczego i Rodzinnego Pikniku Lotniczego w Gryźlinach. 29,6 mln złotych przewidziano w budżecie na wydatki związane z oświatą, 5,8 mln zł.

 

Najważniejsze dane:

Dochody – 117,8 mln zł

Wydatki – 120,3 mln zł

Wydatki inwestycyjne – 26,2 mln zł

Deficyt budżetowy – 2,5 mln zł

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama